12. dubna 2014 14:37 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Nejsem nadšený, ale odvolávat se nebudu, říká Gott k verdiktu soudu

Karel Gott na Rock for People. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Gott na Rock for People. | foto: MAFRA: Radek Kalhous

PRAHA Zpěvák Karel Gott se nebude odvolávat proti pátečnímu verdiktu Obvodního soudu pro Prahu 1, který neuznal jeho žalobu. Gott se žalobou domáhal po ministerstvu financí 1,3 milionu korun za výdaje na dřívější soudní spory o několikamilionové nedoplatky na dani. Zpěvák tyto spory před lety vyhrál.

Uvedl to dnes s odvoláním na Gotta server iDnes.cz. "Nejsem z toho nadšený a považuji to za nespravedlivé, protože vítězná strana by náklady řízení hradit neměla. Ale smířil jsem se s tím a nebudu se odvolávat," cituje server Gotta.

ČTĚTE VÍCE:

Soud v pátek uvedl, že u předchozích soudů kvůli daním zastupoval zpěváka obecný zmocněnec, a nikoliv právník nebo daňový poradce, a tak na proplacení peněz od státu nemá nárok.

"Pokud se nechá žalobce zastupovat obecným zmocněncem, musí nést případné náklady tohoto zastoupení ze svého, neboť v takovém případě se nejedná o náklady účelně vynaložené," uvedl soudce Radek Paclík.

V kauze jde o to, že Gott musel zpětně zaplatit daně za osm let. Zpěvák pak namítal, že úředníci při vyměřování doplatku pochybili, což v roce 2007 uznal i Nejvyšší správní soud. Stát pak Gottovi většinu peněz vrátil. Zpěvák nyní chce peníze, které vynaložil za zastupování ve vítězném řízení a za soudní poplatky. Peníze prý požadoval jako morální satisfakci, protože se mu za chyby úřadů nikdo neomluvil.

ČTK, Lidovky.cz