1. prosince 2015 15:41 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Gott se v neděli vrátil do nemocnice. Čeká ho druhá dávka chemoterapie

Karel Gott na předávání hudebních cen Český slavík, kterého získal již po... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Gott na předávání hudebních cen Český slavík, kterého získal již po... | foto: MAFRA - Alexandr Satinský

PRAHA Zpěvák Karel Gott nastoupil v neděli večer opět do nemocnice, kde bude pokračovat v léčbě zhoubného nádorového onemocnění mízních uzlin. V úterý to sdělila jeho mluvčí Aneta Stolzová. Do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze se zpěvák dostavil hned druhý dne poté, co počtyřicáté zvítězil v anketě Český slavík.

Podle deníku Blesk nyní podstoupí šestasedmdesátiletý Gott druhou sérii chemoterapie „Jak dlouho bude pan Gott hospitalizován, to v tuto chvíli nevím,“ uvedla Stolzová.

První dávku chemoterapie absolvoval zpěvák v listopadu, hospitalizován byl tři týdny. Poté byl několik dní v domácí péči. V sobotu navzdory doporučení lékařů dorazil Gott do Státní opery v Praze, aby osobně převzal ocenění Český slavík.

Českého slavíka získal Gott počtyřicáté, současně se stal Absolutním slavíkem 2015 a dostal i speciálního Platinového slavíka. Za došlé hlasy obdržel 69 929 bodů, o asi 20 000 více než loni.

Lékaři začátkem listopadu oznámili, že u Gotta diagnostikovali takzvaný Non-Hodgkinův lymfom. Zjistili to při operaci náhlé příhody břišní, které se zpěvák podrobil několik dní předtím v Institutu klinické a experimentální medicíny. Zpěvák ihned zahájil cílenou onkologickou léčbu na hematologické klinice Všeobecné fakultní nemocnice.

Gott kvůli onemocnění zrušil své naplánované koncerty. Ihned po oznámení jeho zdravotního stavu mu rychlé uzdravení a hodně sil při zvládání těžké nemoci přáli známé osobnosti, fanoušci v Česku i zahraničí či lidé, které také bojují s rakovinou. Nejslavnější český zpěvák populární hudby se na hudební scéně pohybuje od 50. let.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SUPPLIER QUALLITY ENGINEER

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 45 000 - 50 000 Kč