Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Gott slavil sedmdesátku ve velkém stylu, gratulovat přišel i Gross

Mezi gratulanty byl i Stanislav Gross | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mezi gratulanty byl i Stanislav Gross | foto: ČTK

PRAHA Více než tisíc lidí pozval zpěvák Karel Gott na oslavu svých sedmdesátých narozenin v pražském hotelu Ambassador na Václavském náměstí. Davem fanoušků a kolemjdoucích, který se před hotelem postupně vytvořil, se prodíraly hvězdy, z nichž některé patřily k mistrovým kolegům po generace, ale i kolegové o několik generací mladší. Slavilo se až do ranních hodin a na hosty čekalo pět tisíc lahví vína a zvěřinové speciality.

"Co jsem na světě, tak Karel Gott zpívá, i pro moje děti a moje vnuky bude pořád Karel Gott. Je to taková česká jistota," řekl ČTK jeden z gratulantů, textař Michal Horáček.

"Známe se padesát let a máme společné začátky, takže pro mě znamená hodně, jako kamarád i jako kolega," uvedl zpěvák Karel Štědrý.

Podobná slova chvály pěla i zpěvačka Eva Pilarová, která s Gottem nazpívala slavný duet Je nebezpečné dotýkat se hvězd.

Mezi dalšími hosty, kteří přišli Gottovi poblahopřát, nechyběli Helena Vondráčková, Ilona Csáková, Petr Janda, Petr Kolář, režisér Jiří Adamec, hudebník Felix Slováček, Miss World Taťána Kuchařová nebo expremiér Stanislav Gross. Dorazil i Václav Havel, nepřišel ovšem s manželkou Dagmar, ale s Michaelem Kocábem.

Dary, které příchozí Gottovi nesli, vypadaly vesměs velmi honosně, od "nejlepšího pití na světě" po stříbrné příbory. Jen herec Pavel Zedníček se svým typickým humorem novinářům prozradil, že v nenápadně vypadající tašce se skrývají "rohlíky a zelenina".

Dav, který se před hotelem Ambassador vytvořil, se skládal jak z obdivovatelů, kteří se přišli na jubilanta podívat, tak z náhodných kolemjdoucích. Zaujal také mnoho turistů z různých koutů světa. Opravdové pozdvižení vyvolalo u skupinky mladších německých dívek zjištění, že zde slaví sedmdesátiny interpret v Německu velmi oblíbené písně o včelce Máje.

Na rozdíl od velkolepého červnového koncertu v pražské O2 areně šlo v Ambassadoru o neformální večírek. "Pro oslavence je důležité, aby se lidé mohli v klidu sejít, popovídat si a popřát," řekl ČTK jeden z organizátorů akce Zdeněk Kohák.

Gott dostal mnoho darů, ale sám přiznal, že nejvíce si váží darů, které jsou nápadité. "Nejraději mám maličkosti. Třeba za pár korun, ale musí být na nich znát nějaký nápad, to má své kouzlo. Nikdy jsem nebyl na drahé a luxusní dary," vysvětlil zpěvák, na jehož narozeninové párty nechybělo žádné zvučné jméno.

O hudební produkci, která návštěvníky čekala, se postarali Gottův dlouholetý spolupracovník Pavel Větrovec, Antonín Gondolán, Jitka Zelenková nebo cimbálovka Ladislava Pavluše a moderování narozeninového večera připadlo na sourozence Gondíkovi.

Hosté se mohli těšit na třípatrový dort a přípitek šampaňským Moet Dom Perignon.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz