9. června 2011 12:16 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Gott v Moskvě převezme řád pro kosmonauty

Karel Gott | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Gott | foto: ČTK

PRAHA Karel Gott v neděli 12. června společně s operní zpěvačkou Evou Urbanovou vystoupí v Moskvě. Koncert se odehraje ve vyprodaném Čajkovského sále, nejpopulárnějšího českého zpěváka den poté čeká dekorace Řádem Jurije Gagarina.

O udělení řádu, který je ruským společenským vyznamenáním, se zasadila Gottova známá ruská fanynka, první kosmonautka světa Valentina Těreškovová. Ta si Gottovy nahrávky v roce 1962 dokonce vzala do vesmíru.

Český slavík se tak zařadí do "hvězdné" společnosti, nově vzniklý Řád Jurije Gagarina totiž získávají lidé, kteří mají významný přínos k rozvoji národních a mezinárodních kosmických věd, například Gregorij Grečko, Alexej Leonov, Jurij Romaněnko nebo právě Valentina Těreškovová.

V dubnu letošního si stejné ocenění z Moskvy odvezl i první český kosmonaut Vladimír Remek. Jiné ruské vyznamenání, Puškinovu medaili za zásluhy o šíření a studium ruského jazyka, dostal v roce 2007 prezident Václav Klaus.

Je skoro vyprodáno
Samotné Gottovo vystoupení je v Moskvě událostí, metropoli zaplavily billboardy inzerující koncert, sál s kapacitou 1500 míst je téměř vyprodán, a to včetně nejdražších vstupenek, za které návštěvníci zaplatí v přepočtu 3300 korun (5500 rublů). Běžná cena lístků se však pohybovala v rozmezí 300 – 2750 korun (500 – 4500 rublů).

ČTĚTE TAKÉ O GOTTOVĚ VYSTOUPENÍ V REKLAMĚ

Gott a Urbanová v "moskevské Carnegie Hall" předvedou sólová vystoupení i duety, zazpívají rusky, nacvičili i jednu populární ruskou píseň. Pěveckou dvojici bude doprovázet armádní pěvecký sbor Kalinka.

ogoOndřej Golis

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz