12. října 2013 9:51 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Guvernér ČNB Singer získal prestižní mezinárodní cenu

Miroslav Singer guvernér ČNB  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Singer guvernér ČNB | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Guvernér České národní banky (ČNB) Miroslav Singer získal letošní ocenění Guvernér centrální banky ve střední a východní Evropě. Cenu, kterou uděluje časopis Emerging Markets, převezme v noci ve Washingtonu při slavnostním večeru v rámci výročního zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky.

Podle sdělení ČNB šéfredaktorka Emerging Markets Antonia Opritaová uvedla, že Singer cenu dostal za "přiměřenou komunikační politiku" poté, co ČNB vyčerpala prostor ve snižování úrokových sazeb s cílem uvolnit měnovou politiku. Časopis ocenil, že ČNB zabránila posílení české koruny verbální intervencí a vysláním náležitého signálu trhům.

ČTĚTE TAKÉ

"Toto ocenění, ale i podobná hodnocení a ratingy guvernérů jsou spíše součástí toho, jak o naší práci a o nás píší média, než zlomovými okamžiky našich kariér. Přesto si tohoto ocenění vážím. Na jedné straně je povzbuzující, že mezinárodní odborná veřejnost vnímá naši centrální banku a její kroky příznivě. Na druhé straně je zřejmé, že jde více o ocenění práce všech mých kolegů v České národní bance než o ocenění mne samotného," komentoval podle zprávy ČNB Singer získané uznání.

Časopis Emerging Markets při výběru laureátů zohledňuje nominace regionálních odborníků. V roce 2012 udělil ocenění za střední a východní Evropu guvernérovi turecké centrální banky Erdemovi Bascimu.

Lidovky.cz, ČTK