18. března 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Harry s Meghan nejraději sledovali seriál o Alžbětě II., píše novinářka v knize o princově soukromí

Princ Harry oznámil zasnoubení s americkou herečkou Meghan Markleovou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Princ Harry oznámil zasnoubení s americkou herečkou Meghan Markleovou. | foto: Reuters

LONDÝN Svatba britského prince Harryho a americké herečky Meghan Markleové se uskuteční 19. května. V polovině března vyšla nová kniha expertky na britskou královskou rodinu Katie Nichollové. Kniha s názvem Harry: Life, Loss and Love (Harry: Život, ztráta a láska) mapuje život nejmladšího syna zesnulé princezny Diany a prince Charlese. Soustředí se také na Harryho vztah se snoubenkou Meghan.

Již 19. května se ožení princ Harry s americkou herečkou Meghan Markleovou v kapli svatého Jiří ve Windsoru. U této příležitosti vydala expertka na britskou královskou rodinu Katie Nichollová knihu Harry: Life, Loss and Love (Harry: Život, ztráta a láska), kde popisuje život prince Harryho. Autorka čerpá z rozhovorů s jeho přáteli, zpovídá lidi, se kterými Harry pracoval, a také bývalé zaměstnance Buckinghamského paláce.

Nichollová se podle popisku knihy zaměřuje hlavně na vztah s jeho rodinou, zejména s královnou Alžbětou II., s Harryho otcem Charlesem a nevlastní matkou Camillou, ale i se starším bratrem Williamem. Rozebírá také jeho předchozí přítelkyně a nakonec i jeho vztah se současnou snoubenkou Meghan. Úryvek z knihy autorka zveřejnila na serveru New York Post.

„Jak se rok 2016 blížil ke konci s vědomím, že budou trávit Vánoce odděleně, Meghan přiletěla do Londýna na začátku prosince. Harry měl malou pauzu od královských povinností. Ve vzduchu bylo cítit vzrušení, když je uviděli, jak společně nakupují vánoční stromek v obchodě Pines and Needles. Tam od zaměstnanců dostali větvičku jmelí, pár pak odešel ruku v ruce a vypadali šťastně,“ popisuje autorka ve své knize začátky vztahu Harryho a Meghan.

Zásnubní prsten na ruce Meghan Markleové.
Princ Harry se snoubenkou Meghan Markleovou v zahradě Kensingtonského paláce v...

Harry a Meghan se podle autorky snažili vyhýbat akcí v centru Londýna, kde by mohli narazit na fotografy. Trávili proto většinu času v soukromí Harryho rezidence Nottingham Cottage a jen občas zašli do princových oblíbených a „bezpečných“ hospod.

Kate Nichollová

  • Britská novinářka a spisovatelka, která se zaměřuje na život britské královské rodiny.
  • Napsala o ní několik knih: The Making of Royal Romance, William and Harry: Behind the Palace Walls, William in Love, William and Harry.
  • V českém překladu vyšla pouze kniha Kate: Budoucí královna.

Podle autorky se ukázalo, že to Harry s Meghan myslí vážně, když ji koncem roku 2016 pozval na dovolenou do Norska, aby tam pozorovali polární zář. „Byl jsem s Harrym, když viděl zář poprvé v roce 2011. Slíbil, že se vrátí jenom s někým výjimečným,“ řekl Harryho kamarád Inge, který jejich dovolenou v Norsku naplánoval. Všechno ovšem muselo proběhnout v utajení, média by jejich dovolenou mohla pokazit.

Nichollová také detailně popisuje společné bydlení Meghan a Harryho v jeho „staromládeneckém bytě“. „Meghan určitě změnila Nottigham Cottage, do jeho staromládeneckého bytu přidala vkusné ženské prvky, včetně čerstvých květin, organických kuchařek a její oblíbené vonné svíčky značky Le Labo s vůní santalového dřeva,“ popisuje autorka. „Meghan pro Harryho ráda vaří extravagantní večeře, s radostí zůstávali doma a užívali si výborná domácí jídla, zatímco sledovali filmy a televizní seriály jako The Crown na Netflixu.“ Seriál vypráví o vládě Harryho babičky královny Alžběty II.

„Omezil kouření, pití alkoholu a zhubl ...,“ mapuje Nichollová život nejmladšího syna zesnulé princezny Diany. Ta podle bývalé královské kuchařky kdysi řekla Harrymu a Williamovi, aby se vždy řídili svým srdcem, což podle ní Harry dělá.

Najdete na Lidovky.cz