10. ledna 2018 11:53 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Snoubenka prince Harryho zrušila své účty na sociálních sítích. Připravuje se na novou roli

Meghan Markleová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Meghan Markleová. | foto: ČTK

LONDÝN Snoubenka britského prince Harryho Meghan Markleová v úterý zrušila všechny své účty na sociálních sítích. Americká herečka, která v minulosti s oblibou sdílela řadu detailů ze svého soukromého života, se tak podle britských médií připravuje na novou úlohu členky britské královské rodiny. Harry si ji vezme v kapli svatého Jiří na hradě Windsor 19. května.

Markleová zrušila své účty na instagramu, facebooku i twitteru, potvrdil oficiálně také Kensingtonský palác. Učinila tak údajně kvůli tomu, že „už je jistou dobu neužívala“. Markelová, známá především ze seriálu Kravaťáci, zveřejňovala lifestylové příspěvky také na webové stránce The Tig, kterou zrušila již v dubnu loňského roku.

Princ Harry se svou snoubenkou v zahradách Kensingtonského paláce.
Princ Harry a jeho snoubenka Meghan Markle krátce po příjezdu ke kostelu Máří...

V prosinci Markleovou na sociální síti instagram, na níž se zveřejňují fotografie s krátkým doprovodným textem a takzvanými hashtagy, sledovalo 1,9 milionu uživatelů. Na twitteru měla přes 350 tisíc takzvaných followerů a její facebookovou stránku sledovalo téměř 800 tisíc uživatelů.

Meghan a Harry navštívili rádio pro mladé novináře

Harry s Meghan Markelovou měli v úterý na programu první oficiální akci v Londýně. Ve čtvrti Brixton na jihu britské metropole navštívili rádio Reprezent FM, které mladým lidem umožňuje získat zkušenosti s prací v médiích. Na místě na snoubence čekaly stovky jejich příznivců.

Vnuk královny Alžběty II. Harry je po svém otci Charlesovi, bratrovi Williamovi a jeho dětech Georgeovi a Charlotte pátým v pořadí následnictví trůnu. Narození dalšího potomka Williama a vévodkyně Kate letos na jaře by jej mělo ale odsunout ještě o jednu příčku až na šestou pozici.

Zasnoubení s Markleovou, která se v roce 2013 rozvedla se svým prvním manželem, producentem Trevorem Engelsonem, předcházel osmnáctiměsíční vztah.

ČTK