3. října 2016 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Havel 80: Měl jsem sepsat Vaškův majetek. Zadržela mě kvůli tomu policie, říká Marhoul

Václav Marhoul | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Marhoul | foto: MAFRA – MICHAL ŠULA

PRAHA Režisér, producent Václav Marhoul byl dobrým přítelem Václava Havla. Ten mu dokonce zadal úkol, aby sepsal veškerý jeho majetek. Marhoul, který tento úkol přijal, byl kvůli tomu zadržen policií a vyslýchán.

Havlovo pověření pro Václava Marhoula.

Vašek, aspoň dle mé zkušenosti, se nikdy o svůj majetek vlastně ani moc nezajímal. Nicméně v roce 1997 byl svojí druhou ženou Dášou přemluven k tomu, aby se do této oblasti vneslo světlo a pořádek. A tak mně zavolal, vše mně vysvětlil a já onen úkol přijal. Věřil, že vše zjistím, utřídím, vyhodnotím a vyvodím patřičné závěry.

80 let od narození Václava Havla

O což jsem se další čtyři měsíce snažil (než jsem mu vše v podobě celkem tlusté zprávy ve formátu A4 na Hrádečku předal). Překážky někdy byly nemalé. Dodnes mám v živé paměti situaci, kdy jsem se dostavil do České národní banky a dožadoval se toho, že chci vidět všechny stavy a pohyby na účtech pana prezidenta.

Načež jsem byl zadržen, poté odveden a následně (už za asistence policie) podroben výslechu. Výsledkem pak bylo ujištění se všech přítomných, že sepsat takové pověření může napadnout jen a jen Václava Havla. Za sebe dodávám – souhlas. I proto jsem ho měl tak rád.

Václav Marhoul
Václav Marhoul

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!