Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav 3 °C déšť se sněhem Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Vondráčková stavěla bez povolení, prohrála soud a musí zaplatit pokutu

Rok 2004: Helena Vondráčková na předvolebním koncertě ČSSD v Ústí nad Labem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rok 2004: Helena Vondráčková na předvolebním koncertě ČSSD v Ústí nad Labem. | foto: Jan ZátorskyLidové noviny

BRNO Nejvyšší správní soud zamítl stížnost zpěvačky Heleny Vondráčkové proti pokutě 10 000 korun od stavebního úřadu. Dostala ji za to, že si v roce 2009 u svého domu v Řitce u Prahy vybudovala přístřešek pro osobní auto bez stavebního povolení.

Bránila se proti pokutě žalobou a následně i kasační stížností, avšak neuspěla. Sankce tak definitivně platí. Pokutu Vondráčkové vyměřil v roce 2010 Městský úřad v Mníšku pod Brdy a potvrdil ji Krajský úřad Středočeského kraje.

Poté zpěvačka podala žalobu, kterou loni zamítl Městský soud v Praze. Brojila hlavně proti výši pokuty, avšak soud rozhodl, že úředníci při uložení sankce nechybovali. Vyměřili ji na spodní hranici zákonného rozmezí.

ČTĚTE TAKÉ:


Nejvyšší správní soud při projednávání stížnosti zjistil, že Vondráčková s úředníky spolupracovala a bezodkladně požádala o dodatečné povolení stavby, které také získala. Stavba nezpůsobila žádné škodlivé následky a šlo o první podobný přestupek. Na všechny polehčující okolnosti ale podle NSS úředníci brali ohled.

"Nejvyšší správní soud proto neshledal námitky stěžovatelky důvodnými a kasační stížnost zamítl," uvedla Dostálová. Vondráčková a její manžel a manažer Martin Michal se na českou justici obracejí velmi často. Vedli zejména řadu sporů na ochranu osobnosti s bulvárním tiskem.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Loni Vondráčková s Michalem prodali svoji uměleckou agenturu MM floridskému právníkovi. Vondráčková tak učinila první krok k tomu, aby v budoucnu mohla vést arbitráž s Českou republikou. Vondráčková a Michal jsou přesvědčeni, že je česká justice i policie poškodily ve sporech s vydavateli bulváru. Škody vyčíslili na 14,5 milionu Kč bez úroků.

,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!