Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich 6 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Vondráčková stavěla bez povolení, prohrála soud a musí zaplatit pokutu

Rok 2004: Helena Vondráčková na předvolebním koncertě ČSSD v Ústí nad Labem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rok 2004: Helena Vondráčková na předvolebním koncertě ČSSD v Ústí nad Labem. | foto: Jan ZátorskyLidové noviny

BRNO Nejvyšší správní soud zamítl stížnost zpěvačky Heleny Vondráčkové proti pokutě 10 000 korun od stavebního úřadu. Dostala ji za to, že si v roce 2009 u svého domu v Řitce u Prahy vybudovala přístřešek pro osobní auto bez stavebního povolení.

Bránila se proti pokutě žalobou a následně i kasační stížností, avšak neuspěla. Sankce tak definitivně platí. Pokutu Vondráčkové vyměřil v roce 2010 Městský úřad v Mníšku pod Brdy a potvrdil ji Krajský úřad Středočeského kraje.

Poté zpěvačka podala žalobu, kterou loni zamítl Městský soud v Praze. Brojila hlavně proti výši pokuty, avšak soud rozhodl, že úředníci při uložení sankce nechybovali. Vyměřili ji na spodní hranici zákonného rozmezí.

ČTĚTE TAKÉ:


Nejvyšší správní soud při projednávání stížnosti zjistil, že Vondráčková s úředníky spolupracovala a bezodkladně požádala o dodatečné povolení stavby, které také získala. Stavba nezpůsobila žádné škodlivé následky a šlo o první podobný přestupek. Na všechny polehčující okolnosti ale podle NSS úředníci brali ohled.

"Nejvyšší správní soud proto neshledal námitky stěžovatelky důvodnými a kasační stížnost zamítl," uvedla Dostálová. Vondráčková a její manžel a manažer Martin Michal se na českou justici obracejí velmi často. Vedli zejména řadu sporů na ochranu osobnosti s bulvárním tiskem.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Loni Vondráčková s Michalem prodali svoji uměleckou agenturu MM floridskému právníkovi. Vondráčková tak učinila první krok k tomu, aby v budoucnu mohla vést arbitráž s Českou republikou. Vondráčková a Michal jsou přesvědčeni, že je česká justice i policie poškodily ve sporech s vydavateli bulváru. Škody vyčíslili na 14,5 milionu Kč bez úroků.

,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.