Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich 6 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku: Vondráčková stavěla bez povolení, prohrála soud a musí zaplatit pokutu

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 17
  • Poslední: 20.4.2012 15:39
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
B. Stanislav 20.4.2012 15:39

Celebrita

Ještě že tu Vondráčkovou máme jinak by soudy byly bez práce.

M. Brejcha 20.4.2012 10:33

Dokud Vondráčková neměla co dočinění ...

s tím Míchalem, tak byla normální a každý ji bral !! Ale od doby, kdy se snim spřahla to jde s ní s kopce a pouze dělá ostudu !!!

P. Boublíková 20.4.2012 10:05

V tomto případě

bych se výjimečně zastala tetky Helenky. Přístřešek na auto je na vlastním pozemku, není napojen na sítě - nic. Je to taková větší bouda pro psa. Brzy bude asi potřeba souhlas stavebního úřadu i se stavbou boudy pro psa.

Zrovna tento týden jsem "zúřadovala" stavbu nových plotů okolo zahrady - místo jiných, které tam stojí a jsou už zničené. Ono nestačí se dohodnout se sousedy (kteří jsou většinou rádi, že nový plot někdo zaplatí), i do plotů musí kafrat stavební úřad. A dokonce i v případě, že si stavím plot mezi dvěma vlastními parcelami (jedna les a druhá zahrada).

P. Zeman 20.4.2012 10:54

Re: V tomto případě

I při nedodržení pitomého zákona se musí počítat se sankcemi. Kdo jiný by to mohl vědět lépe než právě tetka Helenka, která se soudí s každým o kdejaký pšouk?

K. Křivan 20.4.2012 14:32

Re: V tomto případě

Jak je to, když se plot opravuje ?  V podstatě to bude nový plot, ale jeden už tam 70 let stojí.

F. Vejr 20.4.2012 9:29

Národní poklad

Co si myslí, že na ní se nevztahuje zákon? Já zaplatil víc za to, že jsem začal o 14 dní dříve nežli vyšlo povolení. Za minulého režimu zpívala na akcích komunistů. Marta byla u ledu a marně ji lákala a tak Marta odolávala slovy: " Komunistům si zpívej sama!". Vondráčková moráílní kredit ztratila u čestných lidí i své rodiny. Její kdákání proto není pro mě.

F. Doušek 19.4.2012 20:23

Pominu, že se jedná o Vondráčkovou, ani

jednu z nich nemusím, ale problém je ve Stavebním zákoně. Každý si vzpomene s jakou pompou byl ten poslední přijat a skutečnost? Územní řízení, stavební povolení i ohlášení drobné stavby, což je i zmiňovaný přístřešek, je stejně zdlouhavé a stejně složité jako bývalo předtím. Nemuselo by být, ale úředníci si práci doslova vymýšlejí.

M. Komárek 19.4.2012 20:15

10 000? Proboha, kolik byly

soudní výlohy? Je ta slípka vůbec normální?

V. Solc 19.4.2012 23:34

Re: 10 000? Proboha, kolik byly

Vsetci, ktori nadavate na Vondrackovu sa zamyslite nad tim, preco na nu nadavate. Za to ze Vedie sudne spory z bolsevicko-mafianskou garniturou, ci uz v podobe bulvaru, alebo statneho aparatu. Ona je totiz tiez jednym z priekopnikov demokracie. Preco by sa mal niekto zmierit ako ovca so sikanou a mocou. Ja jej fandim, len do toho. Keby som mal aj ja cas, nervy a peniaze tiez sa sudim. System nemozno zmenit skrze skorumpovanych politkou, ale najlpepsie skrze pravo.

M. Komárek 19.4.2012 23:38

vytrhnul jste jeden případ

kde já nenapadám podstatu sporu, ale spíše finanční smysl. Ona se ale soudí se všemi a o všechno. Její hyenismus se nejvíce projevil v žalobách na M.Kubišovou, které morálkou nesahá ani po kotníky. A hlavně - ji jako naprosto poslední v tomto státě podezírám, že by bojovala za demokracii. Té je zcela lhostejné, jaké společenské uspořádání kolem ni existuje.

Z. Sohorova 20.4.2012 4:55

Re: vytrhnul jste jeden případ

Pane Komarku....Zase  jen mohu napsat Souhlas...  Vondrackova prukopnice demokracie?? To je ten nejblbejsi  for co jsem letos slysela..

F. Vejr 20.4.2012 9:34

Re: vytrhnul jste jeden případ

Zdeňko zase máš pravdu, je to tak!

P. Schuster 20.4.2012 10:55

Re: vytrhnul jste jeden případ

Taky mi nesedí to, že by paní Vondráčková byla bojovnicí za demokracií. To za co bojuje dokázala svým postojem po roce 1968 až k tomu dnešnímu.

P. Zeman 20.4.2012 10:56

Re: 10 000? Proboha, kolik byly

Dobrý :-). Kulturní ikona bolševického režimu jako bojovník za demokracii :-D. To mě nenapadlo.

K. Krejčů 19.4.2012 20:13

Teda já nechápu,

proč má člověk dostat pokutu za to, že na svém pozemku postaví za své peníze svůj přístřešek a nikoho tím neohrozí. Co je úředníkovi do toho?Uředníci asi nepochybili, ale není takový bezchybný postup trochu "na hlavu". Úředníky si platím ze svých daní snad proto, aby za mně vyřizovali něco, co nechci nebo nemohu vyřizovat sám. A ne aby mě buzerovali a pokutovali. Stejně tak si platím policii na to aby mě chránila a ne buzerovala za banální přestupky na silnici. Nebo snad ne? A ať si nikdo neříká - já stejně daně neplatím, ať si dělají co chtějí. Každý platí - z každého rohlíku už dnes platíme 30 hal. daně. Marži 15 % leckterý obchodník ani nemá - a stát v pohodě - prostě si to určí. Takže je na čase se ptát, co s tím dělá. Protože taková pokuta od Helenky uživí úředníka tak 10 dnů. A co za ty peníze vytvoří-jak to poslouží ostatním. Odpovím si sám. Nijak.

J. Vydra 20.4.2012 6:10

Re: Teda já nechápu,

No, já to chápu, např. Ústecký kmotr si toho postavil až až a musel aspoň zbourat mohutnou bránu na svůj pozemek. A Helenka, i když je to národní poklad nebo co si myslí že je, tak přece jenom musí poslouchat zákony jako my obyčejný plebs. To je aspoň spravedlnost. To, že jsou některý zákony podivný, je sice fakt, ale to musíme vybojovat společně, nemůžeme dávat výjimky "hvězdám", ne?

J. Němec 19.4.2012 19:41

boží mlýny

melou pomalu, ale jistě

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Jak se falšuje maso. Šunku bez „éček“ by nikdo nekoupil, říká odborník

Maso se nejčastěji prodává ve vakuově balených plastových obalech na miskách z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Podvody s potravinami jsou staré jako lidstvo samo. Jen se postupně změnily metody. „Za záměnu hovězího masa za koňské...

Premium

Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

Karlův most v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...