6. dubna 2017 12:11 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Herec Jiří Pomeje, první manžel Ivety Bartošové, má rakovinu hrtanu

Jiří Pomeje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Pomeje. | foto: Michal Šula, MAFRA

PRAHA Český herec a producent Jiří Pomeje má rakovinu hrtanu. Lékaři nález našli po operaci polypu na hlasivce. Výsledky histologie následně ukázaly, že se jedná o zhoubný nádor. Informaci potvrdila jeho manželka Andrea.

Herec nejdříve přišel o hlas a léčil se s klasickou virózou. Obstřiky ani antibiotika však nezabíraly, a tak Pomeje podstoupil sérii podrobnějších vyšetření. Ta nakonec ukázala, že má herec výrustek na hrtanu. Poté, co lékaři polyp odoperovali, byl nález poslán na histologii. Výsledky potvrdily, že se jedná o zhoubný názor.

„Jirka zatím nemůže fyzicky mluvit a já nechci zatím za něj dělat mluvčí. Čekáme na závěrečné postupy. Za mě jsem přesvědčená, že všechno dopadne dobře,“ řekla pro iDNES.cz Andrea Pomeje.

To, jestli Pomeje o svůj hlas léčbou přijde, zatím není jisté. Jak moc je rakovina rozšířená, to potvrdí další vyšetření. Rakovina hrtanu bývá nejčastěji způsobena kouřením, alkoholismem a pitím tvrdého alkoholu. Léčba může být prováděna ozařováním či chirurgickým zákrokem.

Lidovky.cz

Pronájem, byt 2+1, Žďár nad Sázavou
Pronájem, byt 2+1, Žďár nad Sázavou

Brodská, Žďár nad Sázavou - Žďár nad Sázavou 3
9 700 Kč/měsíc

Najdete na Lidovky.cz