4. února 2014 11:32 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Matásek a Dolanský půjdou k soudu kvůli uplaceným řidičákům

Herec David Matásek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec David Matásek. | foto: MAFRA: Tomáš Krist

PRAHA Před soud se kvůli kauze zkorumpovaných majitelů autoškol dostanou i herci činohry Národního divadla David Matásek a Jan Dolanský. Podle žalobce si koupili řidičák bez lékařského vyšetření, výcviku i závěrečné zkoušky.

Chebský státní zástupce Viktor Böhm podal obžalobu nejen na ně, ale i na početnou skupinou dalších lidí. „Celkem je v této kauze trestně stíháno devadesát osob. Hlavními obviněnými jsou tři provozovatelé autoškol, stejný počet zprostředkovatelů, zkušební komisař a lékař. Zbytek jsou žadatelé o řidičák,“ řekl Právu Böhm, který rovněž potvrdil, že obžaloba se týká i obou zmíněných herců.

K TÉMATU

Dolanský i Matásek si údajně zaplatili rozšíření řidičského průkazu na nejsilnější motocykly. Nelegální obchod s řidičáky se začala policie rozkrývat v červnu 2012. Za trestný čin podplácení hercům hrozí až dvouletý trest. Žádný se však k podplácení nepřiznal.

Podle deníku byl obchod s nelegálními řidičskými průkazy lukrativní. „Za papíry rovnou do ruky platili zájemci až trojnásobek běžné ceníkové taxy, tedy něco okolo dvaceti tisíc korun,“ řekl serveru svědek, který s policií spolupracoval na odhalení této trestné činnosti. Zároveň doplnil, že se jednalo nejen o získání nového řidičského průkazu, ale i o jejich rozšíření o oprávnění na nákladní vůz, autobus nebo právě motocykl.

vsvVěra Svobodová
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Advantage Consulting, s.r.o.
STORAGE/BACKUP SERVER EXPERT

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 45 000 - 55 000 Kč