17. února 2015 6:41 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Herec Cumberbatch se oženil s divadelní režisérkou

Herec Cumberbatch se oženil s režisérkou Hunterovou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec Cumberbatch se oženil s režisérkou Hunterovou | foto: ČTK

LONDÝN Britský herec Benedict Cumberbatch, který je letos nominován na Oscara, se v sobotu oženil s britskou divadelní režisérkou Sophií Hunterovou. K významnému životnímu kroku si vybrali den svatého Valentýna, uvedla hercova mluvčí.

Svatební obřad osmatřicetiletého Cumberbatcha a o dva roky mladší Hunterové se konal na britském ostrově Wight a zúčastnili se ho jen příbuzní a přátelé novomanželů, doplnila podle agentury AP hercova mluvčí Karon Maskillová.

Cumberbatch je nominován na Oscara pro nejlepšího herce v hlavní roli za výkon ve filmu Kód Enigmy. O prestižní zlatou sošku s ním soupeří herci Steve Carell, Bradley Cooper, Michael Keaton a Eddie Redmayne. Vyhlášení laureátů se uskuteční 22. února v Los Angeles. Cumberbatch si dříve zahrál například ve filmech Hobit: Neočekávaná cesta, Star Trek: Do temnoty či Jeden musí z kola ven.

Herec Cumberbatch se oženil s režisérkou Hunterovou
ČTK, Lidovky.cz