18. července 2019 13:24, aktualizováno  13:48 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Herec Oldřich Kaiser prodělal infarkt, oznámilo Divadlo Kalich

Oldřich Kaiser v titulní roli filmu Rudý kapitán. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oldřich Kaiser v titulní roli filmu Rudý kapitán. | foto: A-Company

Herec Oldřich Kaiser leží po infarktu v nemocnici. Informaci serveru idnes.cz ČTK potvrdil mluvčí Divadla Kalich Jaroslav Panenka. Divadlo zahájilo počátkem léta provoz nové letní scény na Žižkově, kde se uvádějí hry s Kaiserovou účastí. Kvůli tomu, že herec musí po infarktu zůstávat v klidu, se některá představení přesouvají na září.

„Vážení diváci, z důvodů onemocnění v hereckém souboru bohužel musíme přesunout červencové reprízy Ženy za pultem 2 a kabaretu Jak Kubrt se Sněhurkou jeli vlakem na Hvězdném létě pod žižkovskou věží na září. Pan Oldřich Kaiser leží na jednotce intenzivní péče s prodělaným infarktem myocardu,“ napsalo na svůj Facebook bez dalších podrobností o stavu čtyřiašedesátiletého herce Divadlo Kalich.

Dana Kolářová a Oldřich Kaiser na Českých lvech.
Oldřich Kaiser a Tatiana Vilhelmová. Snímek Dívka za zrcadlem (2018), Režie:...


„Oldřich Kaiser se sice cítí dobře, ale lékaři mu nařídili šest týdnů klid,“ doplnil informaci pro Právo tiskový mluvčí divadla Jaroslav Panenka.

Server iDnes.cz připomíná, že Kaiser skončil na jednotce intenzivní péče již před dvěma lety o Vánocích, kdy měl vážné problémy s krční páteří.

Čtyřiašedesátiletý Oldřich Kaiser se zapsal divákům do paměti zejména řadou scének, které sehrál s Jiřím Lábusem. Dokáže ale přesvědčivě podat i role vážné. Pilota v Tmavomodrém světě (2001), podivína ve filmu Žralok v hlavě (2005), tajemníka Viktora ve filmové verzi Havlova Odcházení (2011) či poradce komunistického premiéra v seriálu České století (2013). Také pět nominací na Českého lva získal za nekomické party. Sošku za dvě hlavní role (Obsluhoval jsem anglického krále a Klauni) a tři vedlejší (Pouta, Odcházení a Vendeta) však nedostal. 

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
PROGRAMÁTOR ROBOTICKÉHO OBRÁBĚNÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 28 000 - 45 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz