21. prosince 2013 22:12 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Anna Polívková je královnou parketu, vyhrála show StarDance

Vítězkou soutěže Stardance se stala Anna Polívková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítězkou soutěže Stardance se stala Anna Polívková. | foto: ČTK

PRAHA V šesté řadě taneční show StarDance zvítězili herečka Anna Polívková s Michalem Kurtišem, když ve finálové soutěži porazili modelku Taťánu Kuchařovou s Janem Onderem. Odborná porota sice udělila více bodů druhému páru, o vítězi ale rozhodli diváci svým hlasováním.

Vítězové v posledním soutěžním večeru předvedli mezi standardními tanci walz, z latinskoamerických tanců zvolili dynamický jive.

Taťána Kuchařová s tanečním partnere Janem Onderem.

Kuchařová s Onderem tančili tango na píseň Come Together od Beatles, z latinskoamerických tanců zvolili rumbu. Nejlépe porota hodnotila jejich třetí vystoupení. V takzvaném volném stylu předvedli kreaci na píseň Hallelujah Leonarda Cohena v živém podání zpěvačky Dashi. Porotce Zdeněk Chlopčík označil toto jejich vystoupení za absolutně nejlepší tanec za šest let, po které v porotě soutěže seděl. Posledním jejich tancem byl slowfoxtrot.

Vítězný pár Polívková Kurtiš ve free stylu předvedl v černých trikotech kreaci na píseň Peace of my life v živé interpretaci Monkey Business. Stejně jako v předchozích letech soutěž moderovali Marek Eben a Tereza Kostková, do poroty letos poprvé zasedl divadelní režisér a choreograf Radek Balaš. Mezi další tři porotce se stejně jako loni zařadili Tatiana Drexler, Jan Révai a Zdeněk Chlopčík. O vítězích rozhodovali pomocí SMS televizní diváci.

Herečka Anna Polívková a Michal Kurtiš v Ateliérech Barrandov v Praze při generální zkoušce finálového večera televizní taneční soutěže StarDance.

Letos v soutěži tančili také mistr světa v hodu diskem Imrich Bugár, herec a hudebník Ondřej Brzobohatý, bývalá atletka Šárka Kašpárková, herec Pavel Řezníček, hudebník Matěj Ruppert a sólistka na violu Jitka Hosprová.

StarDance, která vychází z formátu britské BBC, patří k nejúspěšnějším pořadům veřejnoprávní televize. První řadu, kterou vyhrál herec Roman Vojtek, ČT uvedla v roce 2006. Tehdy se na soutěž dívalo v průměru 1,93 milionu diváků. S uvedením každé další řady sledovanost klesla.

Lidovky.cz, ČTK

BMW Řada 5 3,0...
BMW Řada 5 3,0...

r.v. 2012, naj. 55 000 km, diesel
950 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz