9. listopadu 2018 5:15 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Horký koláč ze seriálu Hra o trůny peče slavné chleby ve tvaru zlovlka, prodává je ve svém obchodu

Herec Ben Hawkey se  rozhodl slavné vlčí dobroty péct i v reálném životě a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec Ben Hawkey se rozhodl slavné vlčí dobroty péct i v reálném životě a... | foto: Instagram Gameofthronesnotofficial

Londýn Fanoušci seriálu Hra o trůny se dočkali senzace v podobě proslulých „chlebíků“ ve tvaru zlovlka, které v seriálu upekl Horký koláč Arye Stark. Herec Ben Hawkey se totiž rozhodl slavné vlčí dobroty péct i v reálném životě a prodávat je ve svém obchodě.

Hawkey se nechal inspirovat slavnou větou ze seriálu „ty nevíš nic Johne Sněhu“a rozhodl se pojmenovat pekárnu Ty nevíš nic Johne Těsto.

„Chleby ve tvaru zlovlka jsou oblíbené zejména mezi fanoušky Hry o trůny,“ řekl Ben Hawkey serveru Digital Spy. „Vždycky se mě ptají na recept, ale já jim ho nemohu říct,“ dodává. Ovšem není tajemstvím, že se pochoutka skládá z celozrného pečiva a pomerančové kůry.

Pekárna sídlí v centru Londýna. „Dokonce ani nemusíte absolvovat nebezpečnou trasu po Královské cestě,“ směje se herec.  Hawkey ve spolupráci s firmou Deliveroo pekárnu otevřel v červenci roku 2017 těsně po premiéře sedmé řady seriálu Hra o trůny.