24. června 2018 13:48 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Jako ve Hře o trůny? Jon Sníh si vzal Ygritte na hradě, přihlíželi sestry Starkovy, Tyrion i Daenerys

V sobotu se vzali Kit Harington (Joh Snow) a Rose Leslieová (Ygritte). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V sobotu se vzali Kit Harington (Joh Snow) a Rose Leslieová (Ygritte). | foto: Facebook: Kit Harington

LONDÝN Svatby v populární fantasy sáze Game of Thrones (Hra o trůny) nemají zrovna tu nejlepší pověst. V knižním a seriálovém hitu se krátce po zaznění svatebních zvonů typicky prolévá krev, představitelé jedné z nejpopulárnějších romantických dvojic díla George R. R. Martina však měli v ‚reálu‘ podstatně veselejší den. V sobotu se totiž vzali Kit Harington (Jon Sníh) a Rose Leslieová (Ygritte), informuje agentura AP.

Pár se vzal ve skotské vesnici Kirkton of Rayne, načež se slavnosti přesunuly na hrad Wardhill, který patří rodině Leslieové již dlouhá staletí - mezi hereččiny předky totiž patří Karel II. Stuart, anglický král druhé poloviny 17. století.

V zástupu hostů se objevila řada herců ze Hry o trůny, například Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Maisie Williamsová (Arya Starková), Sophie Turnerová (Sansa, sestra Arye) či Emilia Clarkeová (Daenerys Taragaryen) - v seriálovém světě tedy Haringtonův blízký přítel, dvě sestry a novopečená milenka/teta z otcovy strany.

V sobotu se vzali Kit Harington (Joh Snow) a Rose Leslieová (Ygritte).

Vztah samotných postav, které Harington a Leslieová ztvárnili, je však ještě kurioznější: herci se poznali v roce 2012 na natáčení, když se Jon Snow ocitl v prvním milostném vztahu s postavou Leslieové Ygritte, která patřila k znepřáteleným Divokým. Jejich krátký vztah skončil smrtí Ygritte.

 Před hradem se shromáždil dav fanoušků populárního seriálu. K těm promluvil otec nevěsty s tím, že všichni jsou „absolutně nadšení, že se Kit a Rose berou. Bude to nádherný den.“

Lidovky.cz

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.