29. září 2017 10:21 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Hra o trůny nebo Hra o svatbu? ‚Jon Sníh‘ se v reálném životě zasnoubil s ‚Ygritte‘

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Herci Kit Harington a Rose Leslie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herci Kit Harington a Rose Leslie. | foto: Reuters

LONDÝN/PRAHA Herci Kit Harington a Rose Leslieová se zasnoubili. K oznámení došlo stylově v deníku The Times of London. V populárním seriálu Hra o trůny také představovali pár. Svůj vztah se snažili před veřejností tajit čtyři roky.

„Je oznámeno zasnoubení mezi Kitem, madším synem Davida a Debory Haringtonových z Worchestershiru, a Rose, prostřední dcerou Sebastiana a Candy Leslieových z Aberdeenshiru.“ Takto znělo oznámení, které je téměř identické jako rodové vyvolávání ze seriálu Hra o trůny, který oba herce proslavil.

Jon Sníh (Kit Harington) byl členem Noční hlídky, která měla za úkol chránit Západozemí před nájezdy Divokých, barbarských lidí, kteří žili daleko na severu. Právě mezi ně patřila zrzavá Ygritte (Rose Leslie). V seriálu se do sebe oba zamilují a Jon kvůli Ygritte poruší svou přísahu, že v životě neulehne se ženou. V seriálu ale nakonec není vztahu přáno, když si Jon uvědomí, komu náleží jeho věrnost a přidá se zpět k obráncům z řad Noční hlídky. Při následném útoku na Černý hrad, hlavní sídlo Noční hlídky, je Ygritte zabita.

Jon Sníh (Kit Harington) a Ygritte (Rose Leslieová). Seriál Hra o trůny.
Sedmá řada seriálu Hra o trůny: Jon Snow (Kit Harington).

Herci spolu byli poprvé spatřeni na veřejnosti v roce 2012. Jako součást jednoho z nejsledovanějších seriálu všech dob byli pod drobnohledem médií. Těm netrvalo dlouho zjistit, že seriálový vztah přerostl i v ten skutečný.

V roce 2014 ale Kit Harington ve velkém rozhovoru pro deník The Evening Standard vše popřel. Prý šlo celou dobu jen o kamarádství. Zájem médií utichl. V roce 2015 nazpíval s kapelou Coldplay Kit ve vtipném skeči parodii na písničku Wild Thing od kapely The Troggs. V songu nazvaném Wildling se naoko vyznává z lásky k Ygritte. Málokdo tehdy tušil, že to vlastně myslí vážně.  Pár svůj vztah oficiálně potvrdil až v roce 2016, kdy se spolu Kit a Rose ukázali na předávání cen Oliver Awards v Londýně.


Teď konečně došlo až na zasnoubení. Kit Harington, narozdíl od Johna Sněha, alespoň něco ví.

jtoJaroslav Totušek
  • 1Diskuse
Feel Eco – Přírodní produkty nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost
Feel Eco – Přírodní produkty nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost

Děti jsou to nejdůležitější, co v životě máme. Pro mnohé z nás se staly motivací pro odpovědnější jednání. Jak napsal autor Malého prince, Antoine de Saint-Exupéry „Zemi nedědíme po předcích, ale vypůjčujeme si ji od našich dětí.“ Nadčasový citát krásně vystihuje základní principy, kterými se řídí břeclavská značka Feel Eco.