Pátek 23. října 2020svátek má Teodor, Theodor 14 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Hrubeš podává trestní oznámení na Savarovou. Nevylučuje kroky proti ČT

Jan Hrubeš a Aneta Savarová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Hrubeš a Aneta Savarová | foto: Lidovky.cz

PRAHA Bývalý mluvčí Úřadu vlády a moderátor České televize Jan Hrubeš podal trestní oznámení na moderátorku Událostí Anetu Savarovou. Ta na něj přitom před dvěma lety sama podala trestní oznámení kvůli údajnému pronásledování. Hrubeš se teď chce nařčení bránit.

"Paní Savarová řekla mnoho lží, jednou z nich byla ta z roku 2012, kdy mě obvinila ze stalkingu. V tuhle chvíli podnikám kroky na ochranu osobnosti, jelikož si myslím, že je to vážné obvinění," vysvětluje Hrubeš. 

Trestní oznámení na bulvár?

Aneta Savarová serveru Lidovky.cz potvrdila, že už vypovídala na policii. O tom, že by bylo trestní oznámení namířeno proti ní, ale netušila. "Pokud vím, tak podal trestní oznámení na bulvární novináře. Policie chtěla moji výpověď. Já už nic neřeším, pro mě je to už roky uzavřené, řeší to jen pan Hrubeš," uvedla pro server Lidovky.cz Savarová. 

Jan Hrubeš je přesvědčený, že celá kauza poškodila jeho vizitku na veřejnosti a dobrou pověst. "Myslím, že došlo k veřejné lži, navíc velmi vstřícně podpořené managementem České televize," říká Hrubeš. Pokud policie dojde k tomu, že šlo o trestný čin, nevylučuje ani kroky proti České televizi.

ČTĚTE TAKÉ:

V minulosti Hrubeš odmítal kauzu komentovat. Teď to vysvětluje tím, že zastával funkce, ve kterých by nebylo vhodné se ke svému soukromí vyjadřovat. "Když člověk působí ve veřejném prostoru, tak by mu takovéhle kroky spíše škodily. A pokud je nad vámi někdo, kdo rozhoduje o vaší budoucnosti a práci, tak se bude zajímat, jestli kauza nepoškozuje také jeho," podotýká Hrubeš.

V současné chvíli chce ale celou věc dořešit. "Teď jsem jen s rodinou, mám takový životní time-out a považuji za nutné to dotáhnout. Možná to bude trvat půl roku nebo i déle, jsem na to připraven," říká Hrubeš. "Dávám si cílené volno. Mám dvouletou holčičku a v průběhu práce na vládě jsem na ni neměl dostatek času," říká.

Trestní oznámení, které v roce 2012 na Hrubeše podala Savarová policie odložila. V té době Savarová pracovala pro soukromou televizi Z1, od dubna 2012 uvádí hlavní zpravodajskou relaci ČT Události.

Dala jsem přednost rodině, říká v otevřené zpovědi čerstvá padesátnice Csáková

Ilona Csáková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Bez vytáček a věcně mluví o svých kulatinách, stejně jako o úspěších, pádech a podivných životních obdobích. Ilona...

ANALÝZA: Boj o Karabach popírá ideologii. Zajímavou roli hraje Izrael

Snímek ukazuje členy ázerbájdžánských ozbrojených sil střílejících... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nově rozdmýchaný ozbrojený konflikt mezi Arménií a Ázerbájdžánem je v mnoha lidových veřejných diskusích popisován jako...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!