10. června 2019 10:42 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Hvězda příští StarDance? Exbiatlonistka Gabriela Koukalová se na taneční parket těší

Gabriela Koukalová a Martin Prágr | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gabriela Koukalová a Martin Prágr | foto: Česká televize

Česká televize odtajnila první soutěžní pár nové řady úspěšné taneční soutěže StarDance. S tanečníkem Martinem Prágrem bude tančit bývalá biatlonistka Gabriela Koukalová.

Moře, pláž a palmy. Gabriela Koukalová si dovolenou jistě užije.
Gabriela Koukalová na loňské dovolené s manželem Petrem.

„Nedávno jsem ukončila sportovní kariéru a užívala jsem si pauzu od toho sportovního zápřahu a kolotoče. Trošku jsem se nejprve bála, že StarDance zase bude podobný dril, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem na nabídku tancování kývla. Je to pro mě další životní výzva,“ okomentovala svou účast v soutěži Koukalová.

Její taneční partner je ze své partnerky nadšený, ale přiznal, že i trochu nervózní. „První dojmy jsou příjemné, ale samozřejmě jsem byl velmi nervózní. Chtěl jsem sportovkyni, protože sám jsem také vášnivý sportovec. Viděl jsem spoustu závodů Gabriely a možná mi to ještě úplně nedochází, vedle koho vlastně sedím a s kým budu tancovat. Mám z toho obrovskou radost a věřím, že se nám jako sportovcům bude dobře spolupracovat,“ vyjádřil se Práger.

Gabriela Koukalová a Martin Prágr

S tancem sice Koukalová příliš velké zkušenosti nemá, ale jak sama řekla, ví o sobě, že je pilná a cílevědomá. „Věřím, že jsem schopná se to naučit. Zároveň ale vím, že biatlon je poměrně silový sport, a díky tomu mi ty ladné pohyby dělají celý život docela problém. Udělám ale všechno pro to, abych se to naučila,“ dodala sportovkyně.


V desátém ročníku soutěže se také divákům představí deset zbrusu nových tanečníků, kteří v žádné z předchozích sérií ještě nevystupovali. „Chtěli jsme dát prostor a ukázat lidem novou generaci profesionálů a vůbec se otevřít světu profesionálního tance. Casting nám ukázal, že máme opravdu z čeho vybírat. Nová řada nám teď přinese nové příběhy a stejnou startovací čáru pro všechny. Bude to nové pro tanečníky, diváky, i pro nás,“ sdělil Jan Potměšil, manažér vývoje. 

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz