8. března 2013 21:32 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Inaugurace očima Ady: puntíkovaný motýlek i krajková podprsenka

Miloš Zeman s rodinou a Václavem Klausem ve Vladislavském sále. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman s rodinou a Václavem Klausem ve Vladislavském sále. | foto: ČTK

PRAHA Prezidentská inaugurace Miloše Zemana neunikla pozornosti ani módních kritiků. Miloši Zemanovi nejčastěji vytýkali lesklý oblek, první slečně naopak žlutou halenku. A co si o outfitech přítomných myslí blogerka Ada z Módního pekla? U Karla Schwarzenberga ocenila stylového motýlka, u první dámy zase formálnost.

Prezident Miloš Zeman

Miloš Zeman

Je to o chlup lepší, než to bývalo, ale výborné ještě ne. Doporučila bych jiný materiál; oblek je zřejmě černý, ovšem leskne se tak, že vypadá šedý, což se na inauguraci (ještě k tomu vlastní) nehodí, navíc v lesku vynikne kdejaká vráska a zmačkanina. A rukávy jsou příliš dlouhé. V tom ovšem nebyl Zeman zdaleka sám.

První dáma Ivana Zemanová

První dáma Ivana Zemanová.

Ivana Zemanová se oblékla velmi stroze, do jednoduchých černých šatů. Je vidět, že chtěla zůstat nenápadná a ztratit se mezi pány v černých oblecích. Z formálního hlediska však není co vytýkat. Snad paní Ivana časem sebere odvahu a najde si unikátnější styl.

Dcera prezidenta Kateřina Zemanová

Kateřina Zemanová na prezidentské inauguraci svého otce Miloše Zemana.

Dcera Kateřina naopak zazářila ve žluté, která se hodí k jejímu mládí i světlým vlasům, aniž by vypadala příliš extravagantně. Její oblečení je jinak naprosto klasické - pouzdrová sukně, jednoduché černé lodičky, tělové punčochy, psaníčko.

Jen bych upozornila na jednu drobnost: na některých fotkách zblízka mírně prosvítá světlá, možná krajková podprsenka. Pod zrádné barvy (bílá a žlutá) jedině hladkou tělovou!

Karel Schwarzenberg

Nový prezident Miloš Zeman neřekl podle vicepremiéra Karla Schwarzenberga ve svém inauguračním projevu nic o své budoucí politice.

Pan ministr jako obvykle nezklamal. Tmavě modrá barva je pro takovou slavnostní příležitost stejně vhodná jako černá, puntíkovaný motýlek (samozřejmě vázací) je Schwarzenbergovou typickou stylovou tečkou.

Blogerka Ada z Módního pekla

Blogerka Ada je zakladatelkou webu o módě s názvem Módní peklo.

Blogerka Módního pekla Ada

Nemilosrdně tepe do módního stylu Čechů a Češek. Na svém blogu zveřejňuje fotky nevkusně oblečených lidí s peprným komentářem. Svým čtenářům ale také radí, co by měli ve svém šatníku vylepšit.

Lidovky.cz