25. října 2019 17:08 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Íránka s extravagantním vzhledem, která byla zatčená kvůli rouhání a špatnému vlivu na mládež, promluvila v televizi

Íránka podstoupila 50 operací. Své fotografie navíc upravuje v grafickém editoru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Íránka podstoupila 50 operací. Své fotografie navíc upravuje v grafickém editoru. | foto: Instagram sahartabar_officialx

Minulý měsíc zatčená íránská instagramová hvězda, která se proslavila svým „zombie vzhledem“, vystoupila v tamní televizi. Kanál vysílající s ní rozhovor jí obličej rozmazal. „Mým dětským snem bylo stát se slavnou,“ objasnila dvaadvacetiletá žena jménem Sahar Tabarová to, proč podstoupila přes padesát plastických operací.

Íránskou instagramovou hvězdu, která se proslavila svým extravagantním vzhledem, zatkli, údajně na popud občanů, minulý měsíc. Íránská policie ji obvinila z rouhání, podněcování násilí a kažení mládeže na sociálních sítích. Podle íránských úřadů Sahar Tabarová získávala peníze nelegálním způsobem, psal tehdy zpravodajský server Insider.

Tento týden žena poskytla rozhovor íránské televizi IRTV2. Podle deníku The Sun to bylo na příkaz vládních autorit. Tabarovou v televizi představili jako zombie, která ukazuje, jak „šílenství stát se slavným na sociálních médiích dokáže zničit opravdový život“. 

V Íránu byla zatčena instagramová hvězda, která se proslavila tím, že...
Tabarová disponuje velkými rty, velmi hubenou postavou a ostrými rysy.

Diváci nyní spekulují, že celé interview mělo posloužit k tomu, aby žena přiznala svou vinu. Své pobouření dávají najevo na sociálních sítích. „Ukazovat ji v televizi je ostudné. Je to nemocná dívka. Naléhání na její přiznání je hanebné,“ napsala jedna z uživatelek Twitteru. Zřetelný nátlak měl podle webu BBC Tabarovou dovést k tomu, aby řekla, že své drastické změny vzhledu lituje. Tabarová nakonec konstatovala, že jí vlastní matka říkala, ať s tím přestane, ale ona neposlechla. 

Televizní diváci se také dozvěděli, že žena je jedináčkem a její rodiče jsou rozvedení. Tabarová v rozhovoru dále konstatovala, že plastiky nepodstupovala kvůli tomu, aby vypadala jako Angelina Jolie, jak média informovala. „Mým dětským snem bylo stát se slavnou,“ vysvětlila své nejsilnější pohnutky k podstoupení padesáti plastických operací. 

Sarah Tabarová v íránské televizi.

Sahar Tabarová v íránské televizi.

Tabarová navíc podle vlastních slov k dosažení svého slavného instagramového já používala silnou vrstvu make-upu a photoshop. „V současné době nevypadám jako moje photoshopem upravené fotografie,“ řekla. Jak ale ve skutečnosti vypadá se diváci nedozvěděli, protože jí televize rozmazala obličej. 

Instagram je jedinou sociální sítí, která je v Íránu vládou povolena. Instagramový účet Íránky čítal takřka 27 tisíc sledujících, ale krátce po jejím zatčení byl  zmrazen.

lujLuboš Jirsa
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...