21. srpna 2018 22:52 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Italská herečka, tvář kampaně #MeToo, odmítla nařčení, že měla sex s nezletilým

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Italská herečka Asia Argentová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Italská herečka Asia Argentová. | foto: ČTK

New York Italská herečka Asia Argentová, která rozpoutala kampaň #MeToo, v úterý popřela, že měla sex s nezletilým. Deník The New York Times (NYT) v neděli napsal, že žalobou kvůli údajnému sexuálnímu útoku jí hrozil o 20 let mladší herec a hudebník Jimmy Bennett. Dvaačtyřicetiletá herečka podle NYT nedávno spor urovnala tím, že mu zaplatila 380.000 dolarů (8,6 milionu Kč). Obviněním filmového producenta Harveyho Weinsteina ze sexuálního násilí Argentová loni spustila kampaň #MeToo upozorňující na sexuální obtěžování.

„Nikdy jsem s Bennettem sex neměla,“ uvedla Argentová v prohlášení. Vztah s Bennettem označila za „pouze přátelský“. Skončil poté, co vystoupila proti Weinsteinovi a Bennett ji „neočekávaně požádal o přehnanou sumu peněz“, tvrdí herečka.

Záležitost prý urovnal její tehdejší přítel, proslulý americký kuchař Anthony Bourdain. „Anthony se obával negativní pozornosti, již by na nás mohla přivolat taková osoba, kterou pokládal za nebezpečnou. Rozhodli jsme vyřídit Bennettovu žádost soucitně a peníze jsme mu dali,“ uvedla herečka.

NYT na základě dokumentů, které si vyměnili právníci Argentové a Bennetta, uvedl, že k údajnému útoku došlo v roce 2013 v jednom kalifornském hotelu. Bennettovi tehdy bylo 17 let a Argentové 37. V Kalifornii je přitom zákonná věková hranice pro sex 18 let.

Bennett ve svém oznámení záměru podat žalobu údajně tvrdil, že styk byl pro něj traumatizující a poškodil jeho kariéru. NYT napsal, že má k dispozici i selfie fotografii zachycující Argentovou a Bennetta společně v posteli.

Argentová a Bennett si spolu zahráli už ve filmu z roku 2004 Srdce je zrádná děvka, v němž ztvárnili role matky-prostitutky a jejího syna.

ČTK
  • 0Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz