9. března 2019 13:27 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Polozapomenutá nahrávka. Jackson je sexuální predátor, říkala zpěvákova sestra

Michael Jackson a Wade Robson. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michael Jackson a Wade Robson. | foto: Youtube

PRAHA Sestra Michaela Jacksona La Toya Jacksonová promluvila otevřeně o vztazích svého bratra už v roce 1993. V rozhovoru řekla, že to je sexuální predátor. Toto tvrzení bylo odvysíláno v souvislosti s uvedením kontroverzního dokumentu Leaving Neverland, který mapuje údajné Jacksonovo zneužívání dvou chlapců.

„Je to pro mě velmi těžké, Michael je můj milovaný bratr, ale nechci být tichým spolupachatelem jeho zločinů proti nevinným dětem,“ řekla La Toya Jacksonová v rozhovoru z 90. let, který cituje deník Insider.

„Žádné přímé důkazy proti bratrovi nemám. Matka našla pouze dva šeky pro rodiče dětí, které měl můj bratr zřejmě sexuálně zneužívat,“ stojí v rozhovoru z roku 1993. Dále doplňuje, že se jednalo o velkou sumu peněz. „Moje matka velmi dobře věděla o těch dětech,“ tvrdí Jacksonová.

Jacksonová se jako jedna z mála ze své rodiny postavila proti svému zesnulému bratrovi. Sama totiž byla prý zneužívána vlastním otcem. „Jsem také obětí zneužívání a vím, jaké to je. Tyto děti budou se svým strachem bojovat po zbytek svého života a já už nechci, aby takto trpěly nevinné děti,“ doplnila.

Se svou výpovědí Jacksonova sestra přišla poté, co otec třináctiletého Jordyho Chandlera obvinil zpěváka ze zneužívání jeho syna.

„Jen se na chvilku zamyslete a řekněte mi, který 35 muž vezme malého chlapce a stráví s ním 30 dní? A vezme dalšího chlapce a stráví s ním pět dní v ložnici, aniž by odtud odešli?“ položila řečnické otázky Jacksonova sestra.

Michael Jackson a Wade Robson.
Wade Robson, režisér dokumentu Dan Reed a James Safechuck na festivalu...

La Toya Jacksonová později prohlásila, že svá slova z 90. let bere zpět. K obvinění jí prý přinutil její tehdejší manžel Jack Gordon.

V dokumentu Leaving Neverland z produkce HBO prohlásil Wade Robson, že jej Jackson zneužíval od jeho sedmi do čtrnácti let. Jacksonova matka Joy prý měla v inkriminované momenty spát ve vedlejší místnosti. Snímek po odvysílání vyvolal bouři. Některá rádia oznámila, že přestanou hrát Jacksonovy písně, tvůrci populárního seriálu Simpsonovi se dokonce rozhodli odstranit epizodu, ve které se zpěvák objevil.

Jackson měl sexuálně obtěžovat Wadeho Robsona a Jamese Safechucka, když byli dětmi. Zpěváka z útoku obvinili už po roce 2009, kdy Jackson zemřel ve věku 50 let v důsledku předávkování silným anestetikem, které používal jako uspávací prostředek.

zpZdislava Pokorná
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Belmondo Mých tisíc životů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...