30. dubna 2011 9:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Jak budou vypadat děti Kate a Williama?

Takhle nějak by mohly vypadat děti Kate a Williama | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Takhle nějak by mohly vypadat děti Kate a Williama | foto: David Perrett and Amanda Hahn/University of St Andrews

Počítačovým propojením obličejových rysů prince Williama s Kate Middletonové se pokusili experti skotské univerzity St. Andrews vytvořit obraz budoucích potomků královského páru. Obrázek sestavili s použitím vlastního softwaru, který podobu sestavuje na základě 200 prvků charakterizujících tvář.

David Perrett a Amanda Hahnová nejdřív pokusně vytvořili hypotetickou podobu dvojčete Kate mužského pohlaví. Tu pak promíchali se znaky Williamova obličeje a vložili do "šablony" tváře sedmiměsíčního dítěte - a potomek byl na světě. Obdobně pak vytvořili i tvář dítěte ženského pohlaví.

Princ William a jeho žena Kate budou po svatbě používat titul vévody z Cambridge

Tvůrci vycházeli z výrazných charakteristik, které v obličeji Kate a Williama našli. U nevěsty je to prý klenuté obočí, u ženicha plochá brada.

Univerzita St. Andrews má pro novomanžele osudový význam i v reálném světě: právě tady se zrodil jejich vztah. Školu tam absolvovali v červnu 2005 ve stejném termínu.

ČTK, Lidovky.cz