30. prosince 2014 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Jamie Oliver jako hobit. Roli v Jacksonově filmu musel odmítnout

Kuchařská hvězda Jamie Oliver. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kuchařská hvězda Jamie Oliver. | foto: Reuters

LONDÝN Slavný britský šéfkuchař Jamie Oliver v pondělí prozradil, že si mohl zahrát v trilogii Hobit, ale musel to odmítnout. Roli jednoho hobita mu prý v roce 2011 nabídl režisér snímku Peter Jackson výměnou za přípravu pohoštění na 50. narozeninách tohoto novozélandského filmového tvůrce.

„Zavolal mi výkonný producent a požádal mě, zda bych mohl přijet (na Nový Zéland) a připravit pohoštění k tehdejším kulatým narozeninám Petera Jacksona. Kdybych to přijal, mohl jsem ve filmu ztvárnit jednoho hobita,“ svěřil se Oliver herečce Kate Hudsonové v pořadu britské stanice Channel 4. Kvůli pracovním závazkům ale musel odmítnout, což ho velmi mrzelo. „Opravdu jsem se nemohl uvolnit. Zájem (si zahrát) mi ale nechyběl,“ ujistil kuchař, který na britských obrazovkách zazářil jako hvězda kulinářských pořadů a inspirace domácích hospodyněk a amatérských kuchařů. Kdyby roli přijal, mohl by prý v kostýmu hobita udělat dojem na svou ženu.

Kuchařská hvězda Jamie Oliver.

Kuchařská hvězda Jamie Oliver.

Jamie Oliver, který už v minulosti rozvířil domácí vody kritikou britské stravy, se loni nechal slyšet, že by hned musel zavřít všechny své restaurace, kdyby nebylo přistěhovalců z ostatních zemí Evropské unie. Ti totiž podle něj makají v potu tváře daleko víc než rodilí Britové, kteří se podle něj v práci zrovna nepřetrhnou.

Nyní třiapadesátiletý úspěšný filmový tvůrce Peter Jackson letos ukončil trilogii snímkem Hobit: Bitva pěti armád. V letech 2001 až 2003 novozélandský režisér triumfoval trilogií Pán prstenů. Obě trilogie natočil podle knih anglického spisovatele Johna Ronalda Reuela Tolkiena.

Lidovky.cz, ČTK