23. srpna 2010 12:07 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Janeček: 'V televizi jsem si vydělal 14 milionů.' Nečas chce majetková přiznání

Na výletě. Při jízdě na motorce sbírám inspiraci, tvrdí generální ředitel České televize Jiří Janeček. Takhle ho zachytil bulvár. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na výletě. Při jízdě na motorce sbírám inspiraci, tvrdí generální ředitel České televize Jiří Janeček. Takhle ho zachytil bulvár. | foto: Blesk

PRAHA Majetek generálního ředitele České televize zřejmě už nebudou muset odhalovat bulvární média. Nákup luxusní motorky nebo auta by mohl Jiří Janeček už brzy přiznat zcela veřejně v majetkovém čestném prohlášení.

Někteří poslanci a také premiér Petr Nečas chtějí, aby pro ředitele ČT platila stejná pravidla jako pro zákonodárce či starosty. Ti musí za každý rok podávat majetkové přiznání, ve kterém uvádějí své vedlejší příjmy, dary, nakoupené nemovitosti nebo věci dražší než půl milionu korun.

"Majetkové přiznání by mělo být u představitelů veřejnoprávních korporací stejným principem jako u představitelů státní a veřejné správy," napsal včera LN v SMS zprávě premiér Petr Nečas.

Majetkový dotazník by tak nově musel vyplňovat i ředitel Českého rozhlasu a další vysocí manažeři veřejnoprávních médií.

"Budu prosazovat komplexní novelizaci legislativy jdoucí tímto směrem," napsal dále Nečas. Podobně reagoval na dotaz LN i ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil nebo poslanci, kteří mají mediální problematiku na starosti.

Mám našetřeno, říká šéf ČT

Šéf České televize Jiří Janeček. "Kdyby si vynásobili můj měsíční plat a manažerské odměny, tak by jim vyšlo, že jen za posledních sedm let jsem vydělal minimálně 14 milionů. A taky je mi 54, takže snad není neobvyklé mít něco našetřeno," napsal Janeček včera LN.

Další podrobnosti o majetku šéfa České televize se dočtete v pondělním vydání deníku

Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun
Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun

Proč u vás doma nefungují všechny univerzální rady, jak ušetřit? Protože každá rodina funguje jinak! Zaměřte se na to, co opravdu potřebujete, a podle toho postupně utáhněte kohoutek na správném místě. V rozpočtu se pak najde i pár stovek navíc.