Úterý 21. ledna 2020svátek má Běla 1 °C mlha Předplatné LN

Diskuse k článku: ‚Je dobře, když děti neposlouchají‘, pedagožka prosazuje výchovu nevýchovou

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 32
  • Poslední: 3.4.2016 11:44
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Kusý 3.4.2016 11:44

Navzdory odmítavým reakcím jsou pasáže, ve kterých mohu s autorkou souhlasit.Naše syny vychovávala moje drahá žena, já byl stále na cestách s kamionem.U mladšího syna, rozeného a přímo vzorového Berana, projevila obdivuhodnou trpělivost a oba moji synové vyrostli bez problémů v pracovité a starostlivé otce svých dětí.Nedá se paušálně říci, že nevýchova je samospasitelná, ale na tak málo pochopení a trpělivosti, kolik projevují někteří dnešní "takyrodiče" je doslova strašný pohled.Zde je myslím prostor k zamyšlení nad sebou samými pro mnohé.

K. Krejčů 3.4.2016 3:00

S autorkou článku souhlasím - v okruhu svých známých mám jednu rodinu se třemi dětmi - oni nikdy na své ratolesti snad ani nezvýšili hlas - a děti přesto propluly do dospělosti celkem bez problémů a navíc s VŠ vzděláním. A i jako dospělé rády jezdí s rodiči na dovolenou i se svými životními partnery - no je to skoro unikát. Vlastní děti nemám, pouze vyženěnou dceru a vnuka - a funguje nám to podobně. Je škoda, že v dnešní době jsou lidé většinou natolik vyčerpáni "bojem o přežití", že už jim na normální spolupráci v rodině s dětmi nezbývají síly. Pak samozřejmě přikročí k násilnému řešení s využitím okamžité převahy, k žádoucímu cíli to nevede. Já jsem se náš vztah svému vnukovi pokusil vysvětlit názorně s využitím časové osy - mě je 65, tobě je 6 let. Ty jsi na této úsečce (čáře) tady, já tady. Ani já, ani ty nejsme lepší než ten druhý, jenou jsme každý v jiném místě životní dráhy, pro každého to má výhody i nevýhody. Pochopil to okamžitě a nemáme problém. Děti jsou velmi bystré a

M. Henrik 2.4.2016 20:52

Opožděný apríl?

J. Hricišin 3.4.2016 4:23

Ne opoždění Henrik.

K. Holub 2.4.2016 20:15

BSE? ... BSE!

R. Houška 2.4.2016 19:57

Myslím, že pro tohoto živočicha neexistuje adekvátní pojmenování. Tohle se nerodí, tohle se vyskytuje.

B. Hamáček 2.4.2016 19:02

Řekl bych , že Milka je proti ní vychované a milé zviřátko.

J. Hejna 2.4.2016 18:24

Učitelka, a moderní.

2.4.2016 16:34

Takové bláboly nějaké hloupé nány nemá smysl číst. Stačil jenom nadpis. Docela ji přeji, aby jednou neskončila se šroubovákem v krku.

M. Frank 2.4.2016 16:19

Celá teorie této nevzdělané ženy je založena na základní lži, že svou babičku nebo partnera netrestáme. To je ale nesmysl, náš partner i babička jsou již dospělí lidé, kteří mají nastavené hranice chování. To dítě nemá. Navíc partneři se navzájem trestají denně, někdy prostředky o jejichž síle si facka může nechat zdát. Pokud dotyčná studovala psychologii, nebo pedagogiku (o čemž pochybuji) pak by věděla, že agresoři mezi dětmi ve 100% pocházejí z rodin, kde nejsou a nikdy nebyly používány výchovné tresty, ani fyzické, ani činnostní. Redakci se divím, že o této divnoženě vůbec publikují.

N. Marek 2.4.2016 17:40

„agresoři mezi dětmi ve 100% pocházejí z rodin, kde nejsou a nikdy nebyly používány výchovné tresty“ – to je z které studie?

M. Frank 2.4.2016 22:47

prof. PhDr. Chrástka : Základy kvantitativního výzkumu v pedagogice.

Vydala Grada někdy v roce 2007

M. Frank 2.4.2016 22:56

Ve statistice nejsou zahrnuty děti s duševní poruchou.

I. Procházková 2.4.2016 15:27

Článek jsem četla včera v příloze tištěných Lidovek a udělalo se mi nevolno. Řádění některých "takypedagogů" nebere konce, k čemu té dámě bylo příslušné vzdělání? Nebo je tohle na pedagogických fakultách učí? Spíš to vypadá, že se chce zviditelnit, ovšem poněkud nevhodným způsobem, protože převorat výchovu a vzdělávání dětí by se nemuselo vyplatit. Údaj, že za ní stojí 120 tisíc rodičů, kterým tato "nevýchova" funguje, je z říše pohádek o Karkulce. Příklad, kde uvádí, že poslušnou holčičku by mohl cizí muž kamsi odlákat (a ublížit jí), je k smíchu. Každá máma přece svou dceru včas poučí, aby s nikým cizím nikdy nikam nechodila. Jo, tady vidíme, čím se někteří lidé taky živí... Dotyčná sice zatím vlastní děti nemá, jsem moc zvědavá, jak to bude jednou s těmi svými praktikovat (ovšem ve 34 letech už má na ty děti nejvyšší čas).

B. Hamáček 2.4.2016 18:59

Snad , aby ani vlastní děti neměla , kdoví , co by z nich vyrostlo.

J. Šimek 2.4.2016 15:24

Dítě hledá hranice, s chováním dospělého to nemá společného nic...

D. Švik 2.4.2016 15:09

Ach, bože!!! A tohleto se tím živí...Chudáci děti vychované nevýchovou, jen vrozená zdvořilost mi brání říct, co z nich bude.

J. Strašík 2.4.2016 15:07

Chyběla mi tam otázka pro paní "pedagožku": Kolik máte dětí?

I. Procházková 2.4.2016 15:31

V článku v pátečních tištěných Lidovkách uváděla, že vlastní děti nemá, vychovává prý s manželem jeho syna (možná ve střídavé výchově?). Potěš pánbůh!

P. Hruska 2.4.2016 15:00

Už jsem dávno smířený, že nemusím chápat všechno na světě :)

P. Janos 2.4.2016 14:45

Tohle už je úplná ztráta soudnosti, to je základem rozkladu naší civilizace, založené původně na systému autorit. Když jsem byl malý a koukal na televizi a přišla máma abych vysál ložnici, ta jsem jí řekl, že se mi teď nechce, tak vypla televizi a velmi rychle způsobila, že se mi začalo chtít. To mi jako měla vysvětlovat, že je na zemi prach a diskutovat se mnou o tom? Výchova je tu abychom se naučili překonávat svoji nechuť, pohodlnost a lenost, což nám v budoucím životě hodně pomůže. Dodnes jsem mým rodičům za výchovu vděčný.

S. Sedlák 2.4.2016 14:38

Děs.

Další zákonitý krok po totální feminizaci čkolství. Nevýchovou vyroste nevychovanec, to je nesporné. Každý dospělý najde jistě dost příkladů, kdy se o problému nediskutuje, ale kdy se jedná. Děti potřebují záhy pochopit, že existuje jakási autorita, která má z nejrůznějších důvodů delegováno právo vydávat pokyny i když se jim to aktuálně nelíbí. Je pěkné plácat o autoritářství a přihlížet destrukci.

Kolem sebe vidíme řadu příkladů, kam podobné prvky výchovy vedou. A vůbec nejlepší je, když nad tím mudrují ti, o kterých se dá úspěšně pochybovat, zda jsou vůbec dozrálí na to, aby stanovovali to, co se má dělat. Nejsou žádnými autoritami z žádného titulu.

P. Dvořák 2.4.2016 14:33

Jaké jsou výsledky té její teorie? Jistě má ty svoje kydy statisticky podložené.

Jinak je to zase jeden z blábolistů, co mají doklad o absolvování jedné z našich nesčetných buznofakult.

T. Dvořák 2.4.2016 14:08

Tleskám, výborné :-) přesně tak to má být. Nezásevat nenávist do našich dětí a za pár generací bude na světě mnohem lépe :-)

M. Červeňák 2.4.2016 14:14

Bude ještě za pár generací někdo na světě..??

S. Sedlák 2.4.2016 14:41

Pokud je to opravdu ironie, tak beru :)

M. Červeňák 2.4.2016 13:34

Také jsem znal jednoho svéhlavičku, který roztomile neposlouchal rodiče. No a časem přišel na to, že je vlastně nepotřebuje a tak je zamordoval. Jojo, Katka by měla radost...

T. Dvořák 2.4.2016 14:11

To je ale výsledek špatné výchovy - né o čem se tu píše. Děti (a vůbec všichni lidi) potřebují upřímnou lásku a spojení s ostatními. Štastná bytost naplněná láskou nemá potřebu být zlá na ostatní (natož je vraždit :-D)

B. Köhlerová 2.4.2016 13:33

Panebože, to je ale snůška žvástů! Ani jsem to nemohla dočíst! Protože přibývá takovýchto pošuků, tak proto je mezi dětmi tolik agresorů, kteří šikanují spolužáky, učitele, dělají si co chtějí a proč by ne, že? Za chvíli budeme rádi, když nám harant jednu nenatáhne sám, nevykrade nás a případně nevyhodí z bytu, když si tam bude chtít uspořádat mejdan. Mě to už může být jedno, jsem stará ženská, vychovala jsem dobře tři děti a to i s tím, že jsem jim občas jednu nebo dvě vrazila. Ale jen doufám, že se tato "nevýchova" nerozšíří, ono je už dost jiných problémů ve společnosti. I ta fenka se ožene a rafne po svém štěněti, když dělá něco, co nemá.

T. Dvořák 2.4.2016 14:00

Musíme to dočíst s klidnou hlavou až do konce :-) To na co nadáváte totiž paní v rozhovoru vysvětluje taky jako špatné: "Pak existují nadšenecké, liberální přístupy, tam se zase má dobře dítě, ale ne rodič. A to taky není ono, to jsou takové ty děti, co kopou do sedaček v autobuse, a rodič jim nic neřekne, protože ony přece potřebují mít svobodu."

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Přivřela oči a doufala v polibek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...