4. listopadu 2012 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Homosexuály respektuje jen jedno procento Rusů

Homosexuálové (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Homosexuálové (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

MOSKVA Jen jedno procento Rusů respektuje gaye a lesby, negativní postoj k nim jich má 66 procent. Lépe než sexuální menšiny přijímají třeba feministky, které respektuje devět procent dotázaných.

Vyplývá to z průzkumu, který koncem října ve 45 ruských regionech provedlo nezávislé centrum Levada. Sondáž potvrdila, že Rusové z většiny uznávají jen tradiční heterosexuální vztahy, tedy mezi mužem a ženou.

ČTĚTE TAKÉ:

Navíc ukázala, že skoro každý je v Rusku hrdý na pohlaví, ke kterému patří. Na otázku "Jste hrdý, že jste muž či žena?" odpovědělo 89 procent Rusů a 86 procent Rusek kladně.

S tím, že muži a ženy mají různé společenské povinnosti souhlasí víc než polovina dotázaných (56 procent). To, že ženy a muži by měli mít stejné povinnosti, si myslí 38 procent účastníků průzkumu. Anketa také odhalila, že Rusové i Rusky jsou z 90 procent přesvědčeni, že svoje mužská či ženská společenská zadání plní na jedničku.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.