21. května 2019 13:45 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Johnny Depp žádá odškodné za obvinění z násilí. Jeho exmanželka si prý odřeniny namalovala

Johnny Depp s bývalou manželkou Amber Heard. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Johnny Depp s bývalou manželkou Amber Heard. | foto: Reprofoto

Los Angeles Hollywoodský herec Johnny Depp zahájil soudní řízení proti herečce a své bývalé manželce Amber Heardové kvůli podvádění při jejich rozvodovém sporu. Podle Deppa si namalovala odřeniny, kterými dokazovala, že ji Depp fyzicky napadl.

Oba herci se poznali při natáčení komedie Rumový deník v roce 2011, vzali se roku 2015 a o dva roky později se rozvedli. Heardová přistoupila na to, že vysouzených sedm milionů dolarů (tehdy 177,4 milionu Kč) daruje na charitu.

Depp se rozhodl vyvolat soudní spor za pomluvu a bude požadovat 50 milionů dolarů (1,2 miliardy korun). List The Guardian napsal, že se k tomuto kroku rozhodl kvůli článku, který Heardová zveřejnila loni v prosinci v listu The Washington Post a v němž se označila za oběť domácího násilí.

21.května 2019 v 04:59, příspěvek archivován: 21.května 2019 v 13:54

Johnny Depp claims he ‘was the victim’ of abuse by ex-wife Amber Heard https://t.co/i5PSaY4U8C

Depp ve svém písemném prohlášení uvedl, že obvinění z násilí odmítá od května 2016, kdy je Heardová poprvé vznesla. Tehdy podle něj přišla k soudnímu stání s namalovanými odřeninami. Svědci ani snímky z bezpečnostní kamery je ale den před tímto stáním nezaznamenali. „Budu to popírat po zbytek svého života,“ sdělil 55letý herec.

Trvá na tom, že nikdy nevztáhl ruku na Heardovou ani na jinou ženu a že v manželství byla naopak násilníkem ona a on obětí. „Míchala předepsané amfetaminy s preparáty získanými bez předpisu a s alkoholem. Nesčetněkrát mne napadla, často v přítomnosti dalších lidí. Někdy mi ublížila na těle,“ tvrdí Depp.

21.května 2019 v 00:04, příspěvek archivován: 21.května 2019 v 13:53

We all know Amber Heard has a serious problem with substance abuse. I'm not surprised to hear this. Johnny Depp is innocent. https://t.co/FzjhnbIJKF

Právník Heardové v rozhovoru s časopisem People řekl, že existují důkazy, že Depp Heardovou opakovaně bil. „Zoufalými pokusy a snahou obnovit svou kariéru rozpoutáním nepodložených sporů s lidmi, kteří mu byli v minulosti blízcí - bývalými právníky, manažery a manželkou - nikoho neoklame,“ řekl právník Eric George.

Při rozvodu v roce 2017 herci podepsali nepublikovanou dohodu, která nedovoluje zveřejňovat detaily jejich soužití. Shodli se, že „jejich vztah byl náruživý a občas nestálý, ale vždy je spojovala láska“.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz