18. srpna 2016 16:54 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Karel Gott vstoupil do rekordmanské síně slávy. Za nejvíce cen popularity v české historii

Zpěvák Karel Gott vstoupil do Rekordmanské síně slávy. Certifikát za největší... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvák Karel Gott vstoupil do Rekordmanské síně slávy. Certifikát za největší... | foto: ČTK

PRAHA Zpěvák Karel Gott ve čtvrtek vstoupil do Rekordmanské síně slávy. Certifikát za největší počet cen popularity v české historii mu ve čtvrtek osobně předali v jeho domě představitelé pelhřimovské Agentury Dobrý den, která přes 20 let spravuje české rekordy. Spolu s ním zpěvák obdržel i cenu v podobě tančící lahve, kterou si umístil na klavír mezi své vystavené hudební ceny. ČTK to řekl prezident agentury Miroslav Marek.

„Karel Gott si v průběhu své ojedinělé pěvecké kariéry získal uznání napříč generacemi a stal se tak mužem číslo 1 české populární hudby, ale i velmi respektovanou osobností,“ píše se na certifikátu, který sedmasedmdesátiletý zpěvák dostal. Během své kariéry nazpíval desítky velkých hitů, vydal zhruba tři stovky alb a na kontě má desítky milionů prodaných desek, za které dostal dvacítku Zlatých desek, několik platinových, dvojplatinových a multiplatinových a v roce 1992 obdržel od Supraphonu i diamantovou desku. Loni po čtyřicáté zvítězil také v anketě Český slavík, dříve Zlatý slavík, o nejpopulárnějšího zpěváka.

Podle Gotta je jakékoliv lidské snažení především o vůli chtít a jít si za svým. Nevylučuje, že by mohl získat i dalšího slavíka, řekl ČTK Marek. Radost podle něj projevil zpěvák i nad tímto oceněním, které bere jako poctu dostat se do rodiny rekordmanů.

V Rekordmanské síni slávy se Gott postavil po bok například cestovatelských legend Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda, atletů Emila a Dany Zátopkových, rychlobruslařky Martiny Sáblíkové nebo prvního českého dráteníka Petra Musila a Tomáše Kordy, který vyrobil desítky unikátních výrobků ze sirek. Smyslem práce agentury je podle jejích zástupců totiž upozorňovat na lidi, kteří něco dokázali, aniž jsou „denně vidět v médiích“.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!