4. května 2012 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Karel Roden pokřtil vína, která nesou jeho jméno

Vína Karla Rodena budou nabízena ve vybraných vinotékách a restauracích zaměřených na špičkovou gastronomii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vína Karla Rodena budou nabízena ve vybraných vinotékách a restauracích zaměřených na špičkovou gastronomii. | foto: ČTK

Herec Karel Roden pokřtil ve Vinné galerii v Brně novou edici vín nesoucí jeho jméno. Ročník 2011 zahrnuje šest odrůd přívlastkových vín. V letošní třetí edici bylo naplněno zhruba deset tisíc lahví.

Vína z edice budou nabízena ve vybraných vinotékách a restauracích zaměřených na špičkovou gastronomii. "Vína se jménem Karla Rodena vznikají v Adámkově vinařství ve Višňovém na Znojemsku se smyslem je vyrobit vždy jen v omezeném množství z té nejkvalitnější části úrody," uvedl spolumajitel Adámkova vinařství a filmový producent Tomáš Vican.

Do gastronomických zařízení dodává svá vína převážně v Brně. Na otázku, které víno z edice mu nejvíce chutná, Roden odpověděl: "Všechna ta vína mi chutnají, protože každé je jiné." Vinařství Adámek podle slov jednoho z majitelů Vicana patří k menším až středním firmám ve svém oboru. Sídlí ve Višňovém na Znojemsku a provozuje i Vinnou galerii v Brně.

Mezi známé majitele vinic a producenty vín z řad zpěváků a herců patří například Antonio Banderas, Michael Douglas, Gérard Depardieu nebo Sting. V loňském roce přijel do Prahy představit nová vína ze svého vinařství francouzský herec a gurmán Pierre Richard.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz