25. prosince 2011 10:30 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Kate poprvé zažila královské Vánoce

Zářivý úsměv vévodkyně z Cambridge. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zářivý úsměv vévodkyně z Cambridge. | foto: Reuters

LONDÝN Pod šestimetrovým vánočním stromem na tradiční slavnosti v britském královském sídle Sandringham se objevila nová tvář. Je jí vévodkyně Kate, která měla první příležitost oslavit Vánoce společně se svým manželem, princem Williamem.

Britské královské Vánoce jsou podle mluvčího Buckinghamského paláce "velmi soukromá" záležitost. Na předávání dárků na Štědrý večer mohou přijít pouze členové rodiny. Kate a William tak museli trávit Vánoce každý zvlášť po sedm let, co spolu byli. Výjimkou nebyly ani loňské svátky, přestože v tu dobu už byla Kate s princem zasnoubená.

ČTĚTE TAKÉ:


Po vánoční slavnosti se ale oči britské královské rodiny upřou k příštímu roku, kdy královna Alžběta II. oslaví 60. výročí od korunovace. Oslavy budou pro členy královské rodiny znamenat především cestování po celém světě. Kate s Williamem zamíří do Malajsie, do Singapuru, na Šalamounovy ostrovy a na Tuvalu. Princ Charles s manželkou Camillou poletí do Kanady, do Austrálie a na Nový Zéland. Prince Harryho čeká cesta po karibské oblasti.

Cestování spojené s výročím korunovace se nevyhne ani královně a jejímu manželovi, princi Philipovi. Ti plánují od března do května několik cest po Británii. Očekává se rovněž, že královna v červenci zahájí letní olympiádu v Londýně.

Lidovky.cz, ČTK