19. dubna 2011 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Kate si prý šaty navrhla sama. Připomínají Dianu

Princezna Diana a princ Charles na svatební fotografii v roce 1981, šaty Kate se prý údajně těmi Dianinými inspirují. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Princezna Diana a princ Charles na svatební fotografii v roce 1981, šaty Kate se prý údajně těmi Dianinými inspirují. | foto: ČTK

LONDÝN Kate Middletonová, která se za pár dní provdá za prince Williama, si sama navrhla střih svých svatebních šatů. Tvrdí to britský list The Daily Mail. Šaty z krajek a saténu barvy slonové kosti jsou volně inspirovány renesancí a na první pohled mají připomínat róbu, kterou na sobě měla princezna Diana ve svůj svatební den.

Realizací svého střihu a zhotovením šatů Kate pověřila poměrně málo známou britskou módní návrhářku Sophii Cranstonovou a její firmu Libélula. The Daily Mail tak opakuje spekulace, které se poprvé objevily na americké internetové stránce huffingtonpost.com.

Podle bulvárního tisku všeho možného zaměření nyní prý Británii nejvíce vzrušuje, zda se poddaní koruny budou či nebudou dívat na televizní přenos velkolepé Katiny svatby. Podle průzkumu serveru YouGov, který monitoruje prodej zájezdů na poslední chvíli, se 45 procent Britů na televizní přenos svatby dívat nebude. Jiný průzkum ústavu ComRes dochází k závěrům, že 48 procent Britů televizní přenos sledovat bude.

Kate a William oznamují novinářům zasnoubení.

V každém případě ale mnoho Britů využije dodatečný den pracovního klidu, který dostali u příležitosti svatby 29. dubna, k "nastavení" Velikonočních svátků. Podle YouGov si 23 procent Britů na tento den rezervovalo dovolenou, ať už v Británii nebo v zahraničí.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz