Středa 27. ledna 2021svátek má Ingrid 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Katka z reklamy na McDonald's: Vadí mi vulgární vtipy

Kora Lang alias Katka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kora Lang alias Katka | foto: youtube.com

PRAHA Náborové video fastfoodové sítě McDonald's si na sociálních sítích žije vlastním životem. Lidé vymýšlejí nové vtipy, fotomontáže a remixy. Některé z nich už ale zacházejí do extrému a hercům z videa i společnosti McDonald's začínají vadit. Spojování naší reklamy s tématem nacismu nemůžu nechat bez odezvy, říká představitelka Katky, herečka Kora Lang.

Lidovky.cz: Nejdříve jste s médii nechtěla mluvit, ale nakonec jste si to rozmyslela. Bylo to kvůli některým negativním ohlasům na sociálních sítích?
Bylo to i z tohoto důvodu. Nemohu se ztotožnit se spojením náborového videa s osobou Adolfa Hitlera a s dalšími vulgárními projevy. Chtěla bych, aby bylo známé moje vyjádření jako herečky.

K tématu:

Lidovky.cz: Když jsme mluvili s druhým hercem ve videoklipu, říkal nám, že ho ohlasy baví a některé fotomontáže a vtipy si i ukládá na památku.
Ano, já se také setkala s pozitivními reakcemi, ale bohužel ty vulgární reakce přesahují míru. Rozhodně mi nevadí, když si lidé dělají srandu nebo si vytvoří vtipný remix, ale myslím si, že některé věci by na internetu nemusely být. A vlastně ani neměly být. Překvapil mě ten zájem. Že lidé vůbec něco takového řeší. Ale nemůžu to spojování s tématem nacismu a vulgárními projevy nechat bez odezvy.

Vulgární reakce

"Video pro McDonald's jsem natočila, protože jako jeden z mála podnikatelských subjektů u nás nabízí a dává práci mladým lidem, což považuji za důležité," říká herečka Kora Lang. V rozhovoru pro server Lidovky.cz ale říká, že ji mrzí vulgární reakce na sociálních sítích.

Lidovky.cz: A co vaše okolí? Jak na video reagovala rodina a přátelé?
Já moc o takových věcech s přáteli nemluvím a ani oni také nepovažují za důležité se mnou o nich mluvit. Nepřikládám tomu takovou důležitost, protože už hraji dlouho.

Lidovky.cz: Pokud dostanete další nabídku účinkování v reklamě, šla byste do toho po téhle zkušenosti?
Tak určitě. Myslím, že tahle zkušenost je jako každá jiná. Samozřejmě bych zvažovala rozsah smlouvy a téma reklamy, zadavatele a výrobek. Ale odmítat dopředu, pokud nevím o co jde? To ne.

Lidovky.cz: Jste mladá herečka a zpěvačka. Ozvali se vám po uvedení videa nějací ctitelé?
Ano, ozvali.

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Zařiď to, nebo ti vypálím barák. Jak fungovala fotbalová chobotnice

Roman Berbr na mimořádné valné hromadě Fotbalové asociace ČR. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pro Náčelníka, jak mu přezdívají, bylo přichystáno pravé šampaňské, propiska s gravírovaným jménem Berbr, manžetové...

Tečka za čínskou érou. Skupina Lobkowicz řeší zavírání dalších pivovarů

Pivovar Klášter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skupina Lobkowicz se zbavuje „těžkého nákladu“. V ohrožení jsou tři ze sedmi pivovarů. Kromě Uherského Brodu a Kláštera...

SOUTĚŽ: Celoroční prémiové členství u Fitshakeru a cvičební diář k tomu
SOUTĚŽ: Celoroční prémiové členství u Fitshakeru a cvičební diář k tomu

Zapojte se do soutěže o prémiové členství a cvičte tak po celý rok zcela zdarma. Výherci navíc dostanou jako bonusový dárek speciální cvičební diář...