14. března 2013 19:13 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Klaus se 'zabydluje' v nové kanceláři na Hanspaulce

Bývalý prezident Václav Klaus zapózoval ve své nové pracovně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý prezident Václav Klaus zapózoval ve své nové pracovně. | foto: ČTK

PRAHA Bývalý prezident Václav Klaus začal po návratu ze Spojených států pracovat ve svém institutu v nově upraveném barokním zámečku na pražské Hanspaulce. Zařízena tam je zatím jeho pracovna a zasedací místnost, kde bude i přijímat návštěvy, řekl Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Kdy se brána institutu oficiálně otevře, zatím prozradit nechtěl.

Obecně prospěšnou společnost založil Klaus spolu se svými syny. Do čela se postavil někdejší vedoucí prezidentské kanceláře Jiří Weigl. Bývalý prezident, jemuž funkční období skončilo před týdnem, se podle Macinky nyní na novém pracovišti "zabydluje".

ČTĚTE TAKÉ:

Institut je budován ve stylu amerických prezidentských knihoven. Klaus už dříve v médiích řekl, že prostřednictvím institutu chce zůstat vedle politiky, nikoli před ní zabouchnout dveře.

"Institut Václava Klause bude i institucí výzkumnou a vzdělávací, která se bude zabývat společenskovědními tématy, myšlenkami a teoriemi, které s veřejnou aktivitou Václava Klause dlouhodobě souvisejí," uvedl nedávno na Klausově webu Weigl. V budoucnu by se součástí institutu mělo stát i Centrum pro ekonomiku a politiku.

Spekuluje se o tom, že by na Hanspaulku mohl přesídlit Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových. Tuto informaci ale zatím nechtěl Macinka komentovat. Podle informací z médií chod institutu pomohl zabezpečit majitel finanční skupiny PPF Petr Kellner.

Lidovky.cz, ČTK