21. září 2016 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

‚Konec jedné éry‘. Angelina rozpoutala peklo, komentoval rozvod Pitt

Brad Pitt s Angeliou Jolie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brad Pitt s Angeliou Jolie | foto: Reuters

PRAHA Od svatby v roce 2014 vydělal nejslavnější pár planety, Angelina Jolie a Brad Pitt téměř 120 milionů dolarů. Přesto se zdá, že neshody panují hlavně kolem toho, kdo bude vychovávat jejich šest dětí.

Angelina Jolie podala v pondělí žádost o rozvod. Se svým manželem Badem Pittem se tak rozvádí po dvou letech manželství a dvanácti letech společného soužití. Spolu mají šest dětí, tři adoptované a tři vlastní. Jako důvod rozvodu uvedla Jolie nesmiřitelné spory.

Na sociálních sítích se okamžitě vyrojilo množství teorií o důvodech, které stojí za rozchodem nejslavnějšího páru planety. Jednou z nich je spekulace o románku Pitta s herečkou Marion Cotillordovou, se kterou letos natáčel film Spojenci.

Podle TMZ.com však Jolie uvedla, že za jejich nesmiřitelnými spory stojí především Pittovo zneužívání návykových látek, konkrétně marihuany a alkoholu a také to, že nezvládá vztek. Jolie dále vadí způsob, jakým Pitt vychovává jejich děti a považuje jej za nebezpečného otce. Proto také zažádala o výhradní péči s tím, že Pitt by mohl své děti pouze navštěvovat.

„Jsem z toho velmi smutný, ale nejvíc nyní záleží na prospěchu našich dětí,“ vyjádřil se Pitt pro televizi CNN. „Chtěl bych požádat média, aby jim dala čas a prostor se s tím vyrovnat.“ Podle serveru TMZ je Pitt na Jolie naštvaný, neboť díky jejímu prohlášení je nyní celá rodina terčem paparazziů. „Rozpoutala peklo,“ podotkl Pitt.

Mladý uprchlík předává Angelině náramek.
Herečku neodradil ani déšť.

Okolí jejich domu v Hollywood Hills je nyní v obležení fotografů a losangeleská policie hlídá dům v pravidelných intervalech. Pitt prý o věci s Jolie v posledních dnech diskutoval a žádal ji, aby rozvod řešili „jako dva dospělí lidé“.

Pár vychovává šest dětí: Maddoxe (15), Paxe (12), Zaharu (11), Shiloh (10) a dvojčata Knoxe a Vivienne (8).

Manželé uzavřeli v roce 2014 předsvatební smlouvu. A přestože si podle časopisu Forbes dohromady vydělal 117,5 milionu dolarů, hlavní bitva se patrně strhne o děti.

„To rozhodnutí učinila pro blaho rodiny,“ vysvětlil právník Angeliny Jolie Robert Offer, proč herečka podala žádost o rozvod. „Nic dalšího nebude (Jolie) komentovat a žádá o soukromí v tomto těžkém období.“

Z rozpadu Brangeliny, jak se hvězdnému páru léta přezdívalo, se stala virální senzace na sociálních sítích. Slavná britská zpěvačka Adele věnovala úterní večerní kocert, jen pár hodin po oznámení o rozvodu, právě Angelině a Bradovi. „Je to konec jedné éry,“ prohlásila Adele. Lítost vyjadřovali v reakcích i hollywoodské hvězdy včetně Goerge Clooneyho.

Některé reakce se zaměřují na bývalou manželku Brada Pitta Jennifer Anistonovou a na to, co tomu asi říká.

Někteří však tento humor neoceňují.

Jiní jsou otevřeně zdrceni.

majMartina Majtánová, Lidovky.cz

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz