Pondělí 25. ledna 2021svátek má Miloš -3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Královnou krásy neslyšících je Thajka, Češka získala Miss Europe

Vítězvé Miss/ Mister Deaf world z roku 2016 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítězvé Miss/ Mister Deaf world z roku 2016 | foto: ČTK

PRAHA Světovou královnou krásy neslyšících se v sobotu v Praze stala Thajka Chutima Netsuriwong. Získala titul Miss Deaf World 2017. V mužské kategorii zvítězil Španěl Eric Alcantara Pascua. Korunka putuje také do Česka, reprezentantka Petra Gluchová vyhrála v kategorii Miss Deaf Europe.

Finále 17. ročníku Miss a Mister Deaf se uskutečnilo v pražském Kongresovém centru. Pět desítek soutěžících, které hodnotila mezinárodní porota, se sjelo ze 40 zemí. Původně mělo do české metropole na mezinárodní velké finále dorazit 27 mladíků a 34 dívek, ne všichni ale mohli kvůli problémům s udělením víz přijet.

Titulem Miss Deaf Asia se letos pyšní dívka z Číny. Z Francie pochází mladík, který si odnesl ocenění Mister Deaf Europe, nejkrásnější neslyšící muž Asie je z Tchaj-wanu.

Soutěžící se nejprve představili v národních krojích nebo v šatech, kterými reprezentovali své země. Volných disciplín se účastnily pouze dívky, které převážně tančily. Diváky ale překvapila například dívka z Tchaj-wanu, která na pódiu vyráběla zvířátka z balonků, nebo Běloruska, při jejímž vystoupení z krabice vylétli živí motýli. Muži se představili ve společenském oblečení.

Dojetí publika vyvolala i chvíle, kdy na scénu přišel bývalý účastník soutěže, který požádal jednu z tlumočnic o ruku. Ta jeho nabídku přijala.

První ročník soutěže se odehrál na Mallorce, poté se od roku 2002 až 2010 konal v Praze, jedenkrát v Gruzii a od roku 2011 až do současnosti se pořádá opět v ČR. Soutěže mají pomoci sluchově postiženým dívkám a chlapcům z celého světa ukázat široké veřejnosti, že jsou jim i přes své sluchové postižení ve všem rovni. Že mohou stejným způsobem pracovat a dělat vše tak, jako dělají s naprostou samozřejmostí zdraví lidé.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!