15. prosince 2017 14:29, aktualizováno  15:02 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Královská svatba má termín. Princ Harry a herečka Markleová se budou brát 19. května

Princ Harry se snoubenkou Meghan Markleovou v zahradě Kensingtonského paláce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Princ Harry se snoubenkou Meghan Markleovou v zahradě Kensingtonského paláce. | foto: Reuters

LONDÝN Britský princ Harry a americká herečka Meghan Markleová se vezmou 19. května, oznámil v pátek Kensingtonský palác. O zasnoubení vnuka královny Alžběty II. s hvězdou úspěšného seriálu Kravaťáci informovala královská rodina již na konci listopadu.

„Jeho královská výsost princ Henry z Walesu a Megan Markleová uzavřou sňatek 19. května,“ napsal na twitteru Kensingtonský palác.

Britští princové William a Harry na premiéře nového dílu Hvězdných válek.
Zásnubní prsten na ruce Meghan Markleové.

Datum svatby připadá na sobotu, což znamená, že Britové si nebudou muset brát dovolenou, aby mohli ceremoniál sledovat. Britská vláda totiž v reakci na zásnuby sdělila, že neplánuje vyhlásit na den svatby volno, jako tomu bylo v případě svatby prince Williama.

Svatba se bude konat v kapli svatého Jiří na hradě Windsor západně od Londýna. Britská královna, která na hradě často pobývá, s výběrem místa souhlasila. Královská rodina také zaplatí náklady na ceremonii. Harryho bratr William se v roce 2011 oženil s Kate Middletonovou ve Westminsterském opatství v Londýně.

Princ Harry je po svém otci Charlesovi, bratrovi Williamovi a jeho dětech Georgeovi a Charlotte pátým v pořadí následnictví trůnu. Zasnoubení s Markleovou, která se v roce 2013 rozvedla se svým prvním manželem producentem Trevorem Engelsonem, předcházel osmnáctiměsíční vztah.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz