Pátek 13. prosince 2019svátek má Lucie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
31. prosince 2011 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Lady Gaga bude vévodit Silvestru v New Yorku

Lady Gaga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lady Gaga | foto: Reuters

NEW YORK Popová hvězda Lady Gaga, legendy rockové hudby Chuck Berry a Patti Smithová, ale i tenor Placido Domingo se zúčastní sobotních oslav příchodu nového roku v New Yorku. Na zdejší silvestrovský večer se plánují stovky oslav a koncertů.

Jako každý rok budou statisíce lidí na Times Square v centru Manhattanu sledovat tradiční klesání křišťálové "koule času" s 32 tisíci světly, která se země dotkne přesně o půlnoci. Počátek této tradice lze vysledovat až k roku 1906.

Letos spustí kouli Lady Gaga se starostou města Michaelem Bloombergem.

Loni se na Silvestra sešel na Times Square téměř milion obyvatel a návštěvníků města. Silvestrovskou párty účastníci hodnotili jako velkolepou a vydařenou, i když se konala jen několik dnů po sněhové bouři, která paralyzovala New York a jeho okolí.

Příchod roku 2011 na Times Square:


Velkolepé slavnosti spojené s ohňostroji a statisíce lidí v ulicích, tak budou letos vypadat oslavy příchodu Nového roku i v dalších světových metropolích, a to navzdory hospodářskému oslabení, se kterým se potýkají západní státy.

Vyhánění duchů v Sydney

Jako první z velkých měst vstoupí do roku 2012 vzhledem k časovým pásmům Sydney. Město připravuje celé pásmo zajímavostí, od tradičního vyhánění zlých duchů v podání původních obyvatel Austrálie, přes přehlídku lodí až po dvanáctiminutový ohňostroj. Odhaduje se, že oslav se zúčastní 1,5 milionu lidí.

ČTĚTE TAKÉ:

O poznání umírněnější radovánky očekává Tokio. Japonská metropole plánuje silvestrovské oslavy pro 50 tisíc lidí v tamním Disneylandu, většina obyvatel města ale dá přednost spíš uvítání Nového roku v rodinném kruhu.

Scorpions v Berlíně

Umírněné oslavy se očekávají také v Paříži, kde nejsou plánovány žádné zvláštní slavnosti v ulicích ani se nechystají velké ohňostroje. Naproti tomu v Berlíně se připravuje velký koncert kapely Scorpions.

Londýn zase očekává tradiční desetiminutový ohňostroj na Temži, který každoročně sleduje na 250 tisíc lidí z nábřeží i z vyvýšených prostranství ve městě.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

MMA zápasník Attila Végh (vlevo) trefuje soupeře Karlose Vémolu na turnaji... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...