15. listopadu 2012 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Lady Gaga věnuje obětem bouře Sandy milion dolarů

Lady Gaga  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lady Gaga | foto: Reuters

NEW YORK Popová hvězda Lady Gaga se rozhodla věnovat na pomoc obětem bouře Sandy milion dolarů (téměř 20 milionů korun). Šestadvacetiletá zpěvačka, která je na turné po Jižní Americe, dnes o svém "daru New Yorku a americkému Červenému kříži" informovala na svých internetových stránkách.

Bez New Yorku a jeho čtvrtí Lower East Side, Harlem, Bronx a Brooklyn by nebyla "tou ženou nebo umělkyní, kterou dnes jsem", napsala Gaga. Pociťuje prý velký vděk vůči svému rodnému městu, které podle ní symbolizuje ctižádost, touhu po úspěchu, rozmanitost i soucit. Peněžním darem mu chce poděkovat spolu se svými rodiči Joem a Cynthií a sestrou Natali.

ČTĚTE VÍCE


Zhruba týden po úderu obří bouře jsou stále statisíce lidí na východním pobřeží bez proudu, pitné vody nebo tepla. Mezitím oblast ohrožuje další zimní bouře.

Zpěvačka a performerka Lady Gaga získala mírovou cenu od Yoko Ono.

Zpěvačka a performerka Lady Gaga získala mírovou cenu od Yoko Ono.

Známé popové hvězdy se obětem hurikánu snažily pomoci už v pátek benefičním koncertem v New Yorku. Vystoupili na něm Christina Aguilera, Sting nebo Jon Bon Jovi. Koncert vynesl rekordní sumu 23 milionů dolarů (asi 450 milionů korun).

ČTK, Lidovky.cz

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)