17. října 2016 22:05, aktualizováno  22:09 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Larry Flynt chce potopit Trumpa. Nabízí milion dolarů za kompromitující video

Larry Flynt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Larry Flynt | foto: ČTK/AP

LOS ANGELES Do americké prezidentské kampaně se v pondělí vložil Larry Flynt, zakladatel pornografického časopisu Hustler považovaný v USA za jedničku ve svém oboru. Nabídl odměnu jednoho milionu dolarů (téměř 25 milionů korun) tomu, kdo poskytne videoklip usvědčující republikánského kandidáta Donalda Trumpa z neuctivého chování k ženám.

„Vždy jsem oslavoval ženy všech tvarů a velikostí,“ připomněl se Flynt v prohlášení ze svého hollywoodského sídla. „Chovat se k ženám jako Trump je neuvěřitelné, zvláště od někoho, kdo chce být naším prezidentem,“ uvedl podnikatel, jehož dynamické kariéře věnoval v roce 1996 celovečerní film český režisér Miloš Forman.

Flynt pátrá po „důvěryhodném videoklipu nebo zvukovém záznamu k využití před 8. listopadem,“ hlavním dnem prezidentských voleb. Trump by měl být díky němu usvědčen z urážlivého nebo ponižujícího chování k ženám. Za svou povinnost Flynt považuje veřejně Trumpovo chování pranýřovat prostřednictvím maximálního počtu usvědčujících dokumentů.

Flynt chtěl získat kompromitující materiály i na Clintona

Trumpa v minulých dnech obvinila už poměrně dlouhá řada žen z osahávání a oplzlých dotěrností. Sahal údajně svým obětem pod sukně, líbal je přes jejich odpor a osahával jim ňadra. Newyorský miliardář označuje veškerá obvinění za vylhaná a s médii, která je publikují, se chce soudit.

Třiasedmdesátiletý Flynt s podobnou nabídkou nepřichází poprvé. V roce 1998 vyzval veřejnost k dodání kompromitujících dokumentů během aféry bývalého prezidenta Billa Clintona se stážistkou Bílého domu Monikou Lewinskou.

ČTK