8. března 2012 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Bigbeatová legenda Vladimír Mišík slaví pětašedesátiny

Zpěvák Vladimír Mišík (2007). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvák Vladimír Mišík (2007). | foto: Igor Šefr, ČTK

PRAHA Zpěvák, kytarista, skladatel a textař Vladimír Mišík, který slaví pětašedesátiny, patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény.

Narozeniny oslaví koncertem v pražském paláci Akropolis. "Jsem strašně rád, že ještě můžeme hrát a vystupovat po celé republice. Přece nebudu chodit jako důchodce s hůlkou do parku a rozhánět křičící děti," uvedl Vladimír Mišík.

ČTĚTE TAKÉ:

 Svou tvorbou, v níž se míchají prvky rocku, blues či folku, ovlivnil Mišík celou řadu umělců. Mnohé jeho písně jako Variace na renesanční téma, Stříhali dohola malého chlapečka, Špejchar blues, Co ti dám a další v podstatě zlidověly. Po roce 1989 byl dva roky i poslancem České národní rady.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Pražský rodák začínal s hudbou v 60. letech, kdy působil v dnes již legendárních kapelách Komety, Matadors, George and Beatovens či Blue Effect. V roce 1972 nahrál s Flamengem slavné album Kuře v hodinkách, o dva roky později založil skupinu Etc..., s níž přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech koncertuje dodnes. Kromě toho vystupuje otec tří dětí i v akustické formaci ČDG.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz