4. srpna 2011 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Legendární Coco Chanel prý brala drogy

Coco Chanel | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Coco Chanel |

PAŘÍŽ Poté co "cocománie" zachvátila v roce 2009 svět díky životopisnému filmu Coco Chanel, v němž se francouzská herečka Audrey Tautouová ujala role legendární módní návrhářky, připravuje se další, ještě kontroverznější vlna.

Spisovatelka Lisa Chaneyová, jejíž kniha o intimním životě Coco Chanelové se má objevit ještě letos, tvrdí, že má důkaz, že "Gabrielle Coco Chanelová užívala drogy, byla bisexuální a měla poměr se Salvadorem Dalím v době, kdy byl ženatý", napsal britský server The Telegraph s odvoláním na časopis Women's Wear Daily.  

COCO CHANEL

Nepřehlédnutelná osobnost v dějinách módy a žena, která vysvobodila ženy z korzetů, se narodila 19. 8. 1883 jako Gabriele Bonheur Chanel. Coby vyučená krejčová se stala průkopnicí moderních, jednoduchých střihů, zřetelně odvozených od pánského stylu.

Mluvčí Chaneyové tvrdí, že autorka má přístup k dokumentům ve švýcarských federálních archivech, které dokazují, že jeden z milenců Chanelové, Němec Günther von Dincklage, byl za druhé světové války špionem.

Chaneyové kniha by měla být působivým čtením o Coco Chanelové, která nebyla nikdy vdaná, ale chodila s nejmocnějšími muži své doby, včetně vévody z Westminsteru, a vytvořila módní impérium, které stále přitahuje a inspiruje.

Křišťálová lupa 2011
ČTK, Lidovky.cz