Sobota 22. února 2020svátek má Petr 11 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Českou Miss 2016 se stala východočeška Andrea Bezděková

Česká Miss 2016 Andrea Bezděková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká Miss 2016 Andrea Bezděková | foto: Petr TopičMAFRA

Českou Miss 2016 se dnes večer stala Andrea Bezděková z východočeského Náchodu. Z deseti finalistek jí vybrala porota, diváci volili druhé a třetí místo. Za první vicemiss zvolili Natálii Kotkovou, za druhou vicemiss Kristýnu Kubíčkovou. Bezděková na trůnu královny krásy vystřídala loňskou vítězku Nikol Švantnerovou.

Vítězku vybrala odborná porota, ve které bylo 40 lidí. Na rozhodování se podílela například ředitelka soutěže Marcela Krplová, prezident rádia Frekvence 1 Michel Fleischmann, olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda, modelka Iva Kubelková nebo herec Jakub Prachař.

Českou Miss World 2016 a první vicemiss je po dnešku dvaadvacetiletá Natálie Kotková z Ústí nad Labem, které při předávání cen spadla z hlavy špatně držící korunka a následně se rozbila. Titulem Česká Miss Earth 2016 a druhé vicemiss se pyšní osmnáctiletá Kristýna Kubíčková. Obě budou Česko také reprezentovat na zahraničních soutěžích.

Letošní sputěž Miss 2016 moderoval Libor Bouček  Leoš Mareš.
Finalistky Miss 2016

Kotková žije v Praze, odkud pochází ještě jedna ze soutěžících. V metropoli se natáčelo krátké video, které dívky při soutěži představilo. V sobotu se v Lidových novinách a deníku Blesk objevily informace, že městská část Praha 3 uvolnila 100.000 korun na tvorbu videoklipů finalistek z Prahy. Finanční dar měl na starost místostarosta a radní pro kulturu Alexander Bellu (ODS), který je zároveň jednatelem společnosti, jež v Česku prodává italskou obuv, kterou měly finalistky soutěže na sobě. Bellu odmítl, že by šlo o střet zájmů a videa ze soutěže podle něj pomohou k propagaci městské části.

Deset finalistek se při soutěži představovalo postupně. Nejprve se ukázaly při promenádě v šatech. Po odvysílání medailonku, v němž se jednotlivé finalistky představily, se předvedly i v plavkách. Dívky absolvovaly také vědomostní soutěž, při které odpovídaly na otázky moderátorů pořadu Leoše Mareše nebo Libora Boučka. Před vyhlášením byly odvysílané ještě záběry ze soustředění v Thajsku a na závěr se dívky promenovaly ve společenských šatech od módní návrhářky Blanky Matragi, která zasedla i v porotě.

Přímý přenos ze soutěže vysílala televite FTV Prima. Ve dvě a půl hodinové show vystoupily například hudební skupiny Slza, No Name nebo Lake Malawi.

Obnovená soutěž miss se v Česku koná přes čtvrt století. Soutěž Miss ČR od roku 1989 pořádal Miloslav Zapletal. Soutěži od roku 2005 konkurovala Česká Miss, kterou založila Michaela Maláčová - československá královna krásy z roku 1991. Zapletal se s Maláčovou soudil kvůli tomu, že pro svou soutěž používá podle něj zaměnitelný název. Soudy ale rozhodly ve prospěch Maláčové. Nakonec byly soutěže sloučeny a od roku 2011 existuje pouze jedna - Česká Miss. Krplová je majitelkou a šéfkou soutěže od roku 2014.

Premium

Unikátní test čtyř typů motorů: Elektromobil se nevyplatí, vede klasika

Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

O elektromobilitě se hodně mluví, ale v běžném provozu se takové auto nevyplatí. Jak je na tom hybrid oproti benzinu a...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...