Čtvrtek 29. října 2020svátek má Silvie 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Letošním vítězem StarDance se stal pár Marie Doležalová a Marek Zelinka

Marie Doležalová - Marek Zelinka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marie Doležalová - Marek Zelinka | foto: ČTK

Vítězkou sedmé řady oblíbené taneční soutěže StarDance se stala herečka a bloggerka Marie Doležalová, která tančila s Markem Zelinkou. Ve finále v sobotu porazila svou hereckou kolegyni Jitku Schneiderovou s Markem Dědíkem.

Odborná porota udělila oběma herečkám stejný počet bodů, o prvním místě tady rozhodli diváci svým hlasováním při přímém přenosu v České televizi. Na třetím místě skončil bavič Lukáš Pavlásek s Lucií Hunčárovou.

„Byl to úžasný zážitek, je to překvapivý zážitek,“ řekla k vítězství Doležalová a současně poděkovala svému tanečníkovi, že „ji v soutěži nešetřil“.

Na vítězství páru Doležalová a Zelinka sázeli i bookmakeři, šance na jejich vítězství hodnotili nízkými kurzy v rozpětí 1,2:1 až 1,3:1. Odhadli ale i další dvě místa. Na druhém měla podle vypsaných sázek 2,9:1 až 4:1 skončit Schneiderová s Dědíkem. Nejvyšší kurzy 4,5:1 až 6,6:1 byly na pár Pavláska a Hunčárovou, kteří svými povedenými kousky zajišťovali soutěži podle sázkařů velkou sledovanost i zájem ze strany sázejících. Například Sazka od začátku pořadu vypisovala kurzy na umístění Pavláska v nejlepší trojici a těm, kteří v polovině soutěže věřili, že se dostane do finále, bude vyplácet výhry v kurzu 3:1.

Pavlásek do finále

Pavlásek přitom dostával od porotců od počátku soutěže nízké hodnocení, díky hlasům od svých příznivců se však probojoval do finále. To často vyvolávalo nelibé reakce jeho odpůrců například na sociálních sítích, Pavláskovo „taneční umění“ se ale stalo i tématem řady debat o školních přestávkách. „Aspoň jsem vyvinul vlastní taneční styl a chtěl bych vidět všechny ty taneční mistry, kdyby měli zatančit třeba paso doble jako já, na tom by si vylámali zuby,“ reagoval na výtky svých kritiků v jednom z rozhovorů pro média bavič Pavlásek.

Vítězové sedmé řady StarDance ...když hvězdy tančí: Marie Doležalová a Marek...
Šťastní vítězové sedmé řady Stardance: Marie Doležovalá a Marek Zelinka.

Všichni tři finalisté měli v posledním kole show předvést své nejlepší latinskoamerické a klasické tance. V kategorii volný styl pak mohli zatancovat cokoliv. Vítězka se svým tanečníkem zahájila finále sambou, následoval valčík a paso doble. Freestyle pojali jako tanec „svázaných úředníků“.

Tančili i ostatní

V sobotním finále se předvedli i všichni účastníci StarDance, kteří vypadli v předchozích kolech. Diváci tak mohli při různých tancích znova vidět dýdžejku Lucii Dvořákovou, boxera Rostislava Osičku dietoložku Kateřinu Cajthamlovou nebo moderátora Leoše Mareše. Na tanečním parketu se znovu objevili i zpěváci Leona Machálková a Radek Banga a herec Marek Taclík.

Na televizních obrazovkách se taneční klání celebrit s profesionálními tanečníky objevilo v roce 2004 v Británii, kde ho uvedla BBC. Poté se soutěž rozšířila do desítek zemí a v roce 2006 ji poprvé vysílala i Česká televize. StarDance tehdy sledovaly v průměru téměř dva miliony diváků. Od té doby ale zájem diváků o show poklesl. Úvodní díl jeho sedmé řady vidělo v České televizi 1,3 milionu diváků, tedy zhruba stejně jako předloni v listopadu první díl šesté řady.

Soutěž StarDance ...když hvězdy tančí letos nabídl ale proti předchozím řadám několik novinek. Počet soutěžních párů se zvýšil na deset stejně jako počet dílů, přibyly tematické večery a dva nové tance. Moderátoři se však nezměnili, zůstali jimi Tereza Kostková a Marek Eben.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...