Čtvrtek 29. října 2020svátek má Silvie 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Lidé zaplnili Strašnice, loučili se s Radoslavem Brzobohatým

Pohřeb Radoslava Brzobohatého. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohřeb Radoslava Brzobohatého. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA V pražském krematoriu ve Strašnicích se rodina, přátelé i veřejnost rozloučila s Radoslavem Brzobohatým.

Skvělý filmový a divadelní herec zemřel náhle 12. září, pouhý den před svými osmdesátinami, takřka uprostřed práce na televizním seriálu a přípravy na další sezonu divadla nesoucího jeho jméno.

Obřad začala úvodním slovem manželka Radka Brzobohatého Hana Gregorová. Hlas měla překvapivě pevný. "Radek v srdcích těch, kteří ho měli rádi, zůstane navždy. Myslím, že i teď se dívá," řekla vdova. Následovalo asi půlhodinové video. Sestřih jeho fotografií z dovolených, ukázky z Rodáků a domácích videí daly dohromady Brzobohatého děti.

Kondolence bych nezvládla

Pak už nikdo neřečnil. Rodina si kvůli účasti stovek lidí nepřála kondolence. Lidé tak mohou vyjádřit soustrast v kondolenční knize. "Za projevy soustrasti moc děkuji, ale nezvládla bych to," omlouvala se Hana Gregorová.

Kromě rodiny dorazili do Strašnic i jeho kolegové herci a veřejnost, která zcela zaplnila areál krematoria. Mezi známými osobnostmi byla například Brzobohatého bývalá žena Jiřina Bohdalová, která skryla obličej za černé brýle. Krátce před zahájením ještě vykouřila cigaretu, nahlas vzpomínat nechtěla.

ČTĚTE TAKÉ:

"Byl to Valach jako já. Byl to frajer chlap. Je mi moc líto, že tak najednou odešel," přemáhala smutek Eliška Balzerová. "Byl to báječný člověk. Naposledy jsme se viděli v divadle, bude mi chybět," řekl herec Jan Antonín Duchoslav, který se s Brzobohatým potkal ve filmu Sněženky a Machři.

S Radoslavem Brzobohatým se se slzami v očích přišli rozloučit i Jana Štěpánková, Miroslav Vladyka, Miroslav Donutil, Pavel Zedníček či Sandra Nováková. Na cestu do síně hrála cimbálová muzika.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...