19. října 2012 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Lucembursko chystá dvoudenní svatbu příštího velkovévody

Princ Guillaum s belgickou hraběnkou Stéphanie de Lannoy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Princ Guillaum s belgickou hraběnkou Stéphanie de Lannoy. | foto: ČTK

Lucembursko, malé velkovévodství, které se běžně do světových médií příliš často nedostane, se tento týden připravuje na svůj velký okamžik. Chystá dvoudenní svatbu dědice trůnu, prince Guillauma s belgickou hraběnkou Stéphanie de Lannoy.

Na pátek, kdy si urozený pár řekne své "ano" během civilního obřadu, je naplánovaný ohňostroj, slavnostní večeře a koncerty. Na sobotní církevní svatbu pozvání dostali králové, královny, princezny a princové z Belgie, Norska, Švédska, Lichtenštejnska, Nizozemska a Británie. Tu bude reprezentovat princ Edward, nejmladší potomek královny Alžběty II., s manželkou Sophií.

"Je to dobré pro Lucembursko," řekla agentuře 46letá metařka Nadine, která odklízela cigaretové nedopalky před velkovévodským palácem. Třicetiletý tmavovlasý Guillaume a 28letá blondýnka Stéphanie jsou podle ní dobrou vizitkou Lucemburska.

Takový názor je podle AP rozšířený i mezi ostatními obyvateli této malé země ležící mezi Francií, Německem a Belgií. Podle oficiálního životopisu Guillaume mluví čtyřmi jazyky, studoval mezinárodní vztahy a působil na humanitárních misích v cizině, například v Nepálu. Stéphanie je zase odbornicí na německý a ruský romantismus, hraje na klavír a housle, plave, lyžuje a čte prý tři knížky najednou.

ČTK, Lidovky.cz
Z. Kulhánková Mladej je fešák po tátovi! 0:41 20.10.2012

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!