18. srpna 2015 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Lukáš Pavlásek: Všechny scénky si vymýšlím sám, občas mi pomůže pes

Lukáš Pavlásek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Pavlásek | foto: YouTube

Do povědomí veřejnosti se Lukáš Pavlásek dostal před deseti lety díky televiznímu pořadu Na Stojáka. Dnes ho vídáme zejména v reklamách, stand-up vystoupením se ale stále věnuje. Dosud vytvořil na stovku scének, letos v létě s nimi vystupuje mimo jiné také na akcích pod širým nebem. Vedle toho se Pavlásek aktuálně připravuje na podzimní účast v taneční soutěži StarDance.

Lidovky.cz: Jak se připravujete na taneční „roli“ v soutěži Stardance?
Chodím skoro každý den na tréninky a učím tu svoji tanečnici, jak má tancovat. Tak doufejme, že to zvládne, zatím vypadá, že je šikovná a nepokazí mi to.

Lidovky.cz: Pojmete účast „zodpovědně“ nebo spíš v komediálním duchu?
Pojmu ji tak, jak je hodno tanečního mistra. Málo se to ví, ale několik let jsem vedl vyhlášené taneční školy všude po světě, tak se diváci můžou těšit na setkání s opravdovým mistrem.

Lidovky.cz: Jak jste na tom s tanečními základy? Chodil jste do tanečních kurzů?
Odpovídat na tuto otázku mi přijde trochu pod úroveň, protože všichni vědí, že jsem špičkový tanečník. Kdo nevěří, ať si najde na Googlu Taneční škola Lukáš Pavláska a může se podívat. Ale radši si to zadejte ve španělštině, tam jsem učil nejvíc. A pak ještě v Bolívii.

Lidovky.cz: Užil jste si letní prázdniny i jinak než pracovně?
Navštívil jsem spoustu míst, některá byla spojená s vystupováním, někde jsem byl jen tak. Byl jsem v Chicagu, na pravidelném každoročním táboře s kamarády v Zeleném údolí, na Vranovské přehradě, ve Slavonicích... Já mám vlastně dovolenou furt, když pracuju i když nepracuju. Naštěstí to nemusím rozlišovat.  

Lidovky.cz: Přes léto vystupujete ve stand-up komediích Na Stojáka a Na Ležáka. Je v nich nějaký rozdíl?
Prakticky žádný, je to úplně to samé se stejnou partou střídajících se účinkujících. Rozdíl je pouze v názvu, protože v době, kdy se před lety vystoupení Na Ležáka domlouvalo, jsme pod názvem Na Stojáka vystupovali na jiném místě v Praze. Tak jsme to chtěli názvově odlišit. S Ležákem budeme v nejbližší době ve středu 19. srpna ve Žlutých lázních.

Lidovky.cz: Je pro vás v něčem odlišné vystupování pro „letní“ publikum ve venkovním prostoru oproti divadelnímu sálu?
V létě venku bývá později tma a začíná se ještě za světla, takže lidem trvá déle,než se uvolní a dokážou se bavit bez zábran. Anonymita tmavého sálu má rychlejší účinek, lidé se během pár minut odvážou, začnou se smát, tleskat a svlékat. V létě tmu musí suplovat zvýšené dávky alkoholu.

Komik Lukáš Pavlásek.

Komik Lukáš Pavlásek.

Lidovky.cz: Od roku 2005 jste s pořadem Na Stojáka vytvořil přes 100 scének. Vymýšlíte si všechny sám?
Naživo vystupuji vždy s takovými deseti až patnácti nejlepšími z posledních dvou let a k nim přidávám stále nové. Vymyslel jsem je všechny sám, občas mi poradil pes.

Lidovky.cz: Kolikrát jednu scénku opakujete? Vracíte se i ke starším kusům?
Mám teď top několika nejlepších, které fungují za všech okolností. S nimi vystupuji a stále se v nich dá improvizací něco vylepšovat. K nim přidávám scénky nové. Jinak se ke starším věcem už nevracím, hlavně ze začátku Stojáka byla věc postavená tak, aby ji člověk natočil do pořadu, ale pak už s ní nevystupoval živě. Teď je to tak, aby scénka předně fungovala naživo a až pak se dala natočit.

LUKÁŠ PAVLÁSEK

  • Narodil se v roce 1978 v Humpolci
  • Vystudoval Střední knihovnickou školu v Praze, od té doby vystřídal několik zaměstnání
  • Jak uvádí na osobních webových stránkách, lidi začínal bavit po hospodách jako hospodský komik
  • Od roku 2005 vystupuje v pořadu Na stojáka televize HBO, jako stand-up komik vystupuje v klubech a divadlech po celé ČR
  • V letních měsících účinkuje s open-air vystoupeními Na Ležáka, ve středu 19. srpna vystoupí v pražských Žlutých láznícn
  • Zahrál si v několika filmech, píše scénáře, texty k písním a básně
  • Účinkoval také v několika televizních reklamách (ve dvojici společně s Vojtou Kotkem)
  • Na podzim bude soutěžit v tanečním pořadu StarDance

Lidovky.cz: Jaký typ a poloha humoru vám sedí nejvíc? 
Baví mě kombinovat humor slovní s humorem ručním, případně zapojit humor nožní, břišní i prstový. Chce to větší pozornost diváka, což je někdy v tom klasickém barovém prostředí těžší získat, ale když se ruce zkombinují s rukama a hlavou, tak to fakt stojí za to. Člověk si pak připadá jak hlavonožec.

Lidovky.cz: Nepřejete si občas vystoupit na vážné téma?
Já navážno vystupuju furt, třeba hlavonožec je hodně vážné téma.

Lidovky.cz: Jak si od komedií a show nejlépe odpočinete?
Čtu si nebo piju alkohol ve větším množství. Taky jezdím na výlety nebo se chodím do zverimexu koukat na papoušky.

Lidovky.cz: Co dále vás nyní vedle letních představení zaměstnává?
Teď je to hlavně trénink a zkoušky do pořadu Stardance. Také budu hrát v připravovaném seriálu a připravuji k vydání novou knížku Z deníku Ajťáka. Půjde o humorné příběhy z jedné ajťácké party ve které je Žahour, Míra a Kropáček a vyjde to někdy na podzim. Chystám se ilustrovat nový sešit dětských křížovek Dětské luštění, který vyjde též na podzim. Zatím je v trafikách k sehnání sešit Parádní prázdniny s Lukášem, kreslím takhle čtyři dětské sešity za rok. Občas mi pomůže pes.

Michaela Rozšafná

Autor

Michaela RozšafnáMichaela.Rozsafna@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz