10. srpna 2018 13:10, aktualizováno  13:18 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Provází Luka Skywalkera síla i v Praze? Slavný Mark Hamill nechává fanoušky podle kašny hádat, kde je

Mark Hamill mezi novináři. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mark Hamill mezi novináři. | foto: Reuters

PRAHA Slavný americký herec Mark Hamill, známý především rolí Luka Skywalkera v původních Hvězdných válkách, umístil na svůj instagramový účet několik fotografií z cest a nechal fanoušky hádat, kde se právě nachází. Na posledních snímcích se přitom nachází pražská Krannerova kašna.

„Tušíte někdo, kde jsme? Nápověda: Museli jsme letět dvěma letadly, abychom se sem dostali,“ napsal k příspěvku Hamill. Kromě nicneříkajících fotek sebe a svého psa v interiéru umístil mezi „stopy“ také fotografii vršku Krannerovy kašny, která se nachází v Praze v Parku Národního osvobození, nedaleko Národního divadla.

10.srpna 2018 v 00:19, příspěvek archivován: 10.srpna 2018 v 12:51

Herec pravděpodobně naschvál zvolil nepříliš známou pražskou památku a ne všichni uživatelé Instagramu místo jeho pobytu odhalili. Někteří si například myslí, že se jedná o Edinburgh či Vídeň.

Krannerova kašna.

Krannerova kašna.

Mark Hamill se v roli Luka Skywalkera poprvé objevil roku 1977 ve filmu Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje. V 80. letech svou roli zopakoval v epizodách Impérium vrací úder a Návrat Jediho. Jako Skywalker se vrátil také v novějších filmech, Síla se probouzí a Poslední z Jediů. Kromě Star Wars působil jako herec na Broadwayi či jako dabér.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!